1. Mieszkanie dla Młodych
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. BGK ogłosił koniec dodatkowego naboru!

BGK ogłosił koniec dodatkowego naboru!

Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił wczoraj o godzinie 15.30 zakończenie naboru wniosków. Dodatkowa pula, jaka została odblokowana 08.08.2017 roku rozeszła się w zaledwie 6 godzin. Wyjątkowa popularność programu i zapowiadane dużo wcześniej uruchomienie środków wpłynęły na tak ekspresowe tempo. Pieniędzy wystarczyło tylko dla najszybszych i najlepiej przygotowanych.

Wszystko potoczyło się zgodnie z zapowiedziami

Spełnił się zapowiadany scenariusz, w którym mowa była o tym, że sierpniowy nabór wystarczy na 1 dzień. Z pewnością wiele zainteresowanych niemiło się rozczarowało czytając komunikat BGK. Niestety pozostaje im jedynie czekać na styczeń 2018 roku, kiedy to po raz ostatni skorzystać będzie można z dofinansowania od państwa w ramach MdM. Jednak i tutaj należy się śpieszyć i odpowiednio szybko przygotować wszystkie formalności. Większość ekspertów jest zgodna, że pieniędzy wystarczy na około 2 tygodnie. Najszybsi będą mogli cieszyć się wsparciem w postaci od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Tym, którzy nie załapią się na MdM 2018 pozostaje kredyt bez MdM lub oszczędzanie w ramach zapowiadanych Indywidualnych Kont Mieszkaniowych, które mają zastąpić obecny program.

Ponad 2 mld zł wypłaciło do tej pory BGK w ramach programu MdM

Początkowo MdM nie cieszył się dużą popularnością, wszystko zmieniło się wraz z nowelizacjami ustawy i rozszerzeniem działania na rynek wtórny. Do tej pory z dopłat skorzystało blisko 80 tysięcy osób. Do końca lipca 2017 BGK wypłaciło 2 mld zł. Ostatnia nowelizacja pozwoliła na uruchomienie naboru sierpniowego i tym samym wsparcie kolejnych zainteresowanych. Jak widać MdM stał się silnym wsparciem dla naszego społeczeństwa. Jeżeli nie udało Ci się załapać na sierpniową pulę, skorzystaj z następnej w 2018 roku. Zacznij przygotowania odpowiednio wcześnie i spełnij marzenie o własnym „M”. Pamiętaj, że to już będzie ostatnia szansa. Rząd wielokrotnie podkreślał, iż nie ma planów na przedłużenie MdM.