1. Mieszkanie dla Młodych
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Ozdób ścianę kaskadami wody! Fototapety z wodospadem w twoim wnętrzu

Ozdób ścianę kaskadami wody! Fototapety z wodospadem w twoim wnętrzu

mieszkanie z fototapetą

Fototapety są dekoracją nie tylko niezwykle atrakcyjną, ale także oferującą ogromne bogactwo tematów. Spośród wszystkich dostępnych motywów szczególną popularnością cieszą się te nawiązujące do świata przyrody. Dziś do rozmowy o jednym z tego rodzaju wzorów zaprosiliśmy naszego eksperta od aranżacji wnętrz z firmy Redro.pl. Przygotował on sporo porad oraz pomysłów na ciekawe i oryginalne wykorzystanie fototapety z wodospadem. Takie dekoracje potrafią nadać każdemu pomieszczeniu niezwykłego i niebanalnego wyglądu. A to dopiero początek ich zalet! Czego jeszcze możemy się po nich spodziewać? Dowiecie się już za chwilę!

Nastrojowa fototapeta: wodospad jako główna atrakcja pomieszczenia

Z racji swojego dużego formatu fototapety są dekoracją, która rzuca się w oczy oraz przykuwa wzrok. Dlatego też efektownie prezentują się na nich wyraziste i dynamiczne motywy, takie jak wodospady. Pomieszczenie, w którym umieścimy tego rodzaju dekoracje nie tylko zachwyci odwiedzających nas gości oryginalnym wyglądem, ale także nabierze ożywczego, pobudzającego charakteru. Jak jednak korzystać z fototapet z wodospadami, aby ostateczny efekt był spójny i interesujący? Na ten temat wypowiedział się nasz ekspert.

– Choć może zabrzmi to banalnie, to jednak trzeba zaznaczyć, iż wodospady potrafią się naprawdę od siebie różnić. Natura jest piękna i zaskakująca! Podróżując po świecie możemy zobaczyć olbrzymie, wręcz monumentalne twory przyrody – jak Wodospad Niagara, czy Wodospady Wiktorii. Ale zachwycić potrafią nas przecież też niewielkie kaskady na górskich strumieniach. I właśnie w dużej mierze wybór odpowiedniej fotografii będzie decydujący dla uzyskanego efektu. W sytuacji gdy nasze pomieszczenie obfituje w pamiątki lub dekoracje nawiązujące do podróży po świecie, to śmiało możemy sięgnąć po wzory z wodospadami z egzotycznych miejsc – choćby tymi położonymi w Azji lub Afryce. Jeżeli jednak wystrój wnętrza jest bardziej „swojski”, to tego rodzaju tematyka może wywoływać wrażenie niespójności. W takim przypadku polecałbym sięgnięcie po fototapety z wodospadami znanymi z naszych okolic – choćby Tatr czy Beskidów. Druga rzecz, na którą musimy zwrócić uwagę, to kolorystyka – tę w uproszczeniu możemy podzielić na jasną lub ciemną i pod tym kątem wybrać właściwą do danego pomieszczenia.

Przestrzenne fototapety 3d – wodospady i wrażenie głębi

wodospad - fototapeta w salonie
https://redro.pl/fototapety/tematy/krajobrazy/wodospad/

Szukając odważnych, nietypowych fototapet na pewno warto zwrócić uwagę na wzory trójwymiarowe, imitujące wrażenie przestrzenności. Pośród tego rodzaju zdjęć, te przedstawiające wodospady prezentują się szczególnie atrakcyjnie. Wspaniała kaskada wody, rozbijająca się o skały to widok, który potrafi być zachwycający sam w sobie. Zwłaszcza jeśli mamy możliwość podziwiać go w naszym salonie albo sypialni! Efekt 3d czyni jednak tego rodzaju grafiki jeszcze bardziej atrakcyjnymi! Przestrzenne fototapety stanowią niekiedy wyzwanie od strony aranżacyjnej. Aby prezentowały się one optymalnie, musi zostać spełnionych kilka warunków. Jak więc przygotować mieszkanie pod tego rodzaju wzory?

– Oczywiście w pierwszej kolejności musimy dla takich fototapet wybrać odpowiednie pomieszczenie – mówi nasz ekspert. – Jeśli umieścimy trójwymiarową fototapetę z olbrzymim wodospadem we wnętrzu ciasnym i zapełnionym meblami, niestety utracimy znaczną część pożądanego efektu. Jeżeli jednak taka dekoracja trafi na dużą ścianę, na przykład w przestronnym salonie, to może całkowicie odmienić jego wygląd. Trójwymiarowe zdjęcie wodospadu wywoła u wszystkich patrzących wrażenie, jakby faktycznie podziwiali kaskady spadającej z wysokości wody. Tego rodzaju efekt nie tylko jest niezwykle oryginalny, ale także skutecznie ożywi każdy rodzaj wnętrza, nadając mieszkaniu nowoczesnego wyglądu. Przestrzenne fototapety 3d z wodospadami sprawdzą się w wielu pomieszczeniach – a ze względu na ich tematykę możemy rozważyć nawet ozdobienie nimi łazienki!

Fototapeta wodospad w sypialni

duża fototapeta w sypialni z motywemwodospadu
https://redro.pl/fototapety/

Płynąca i spadająca woda, choć od strony wizualnej jest motywem dynamicznym, może podświadomie kojarzyć nam się także z czymś spokojnym, łagodnym. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na fototapetę, która oprócz wodospadu przedstawia również bujną roślinność. Takie wzory idealnie pasować będą do sypialni oraz innych pomieszczeń, w których relaksujemy się po ciężkim dniu pracy. Także na temat takiego pomysłu wypowiedział się nasz ekspert:

– W przeciwieństwie do wspomnianych wcześniej wzorów trójwymiarowych, nastrojowe i spokojne fotografie wodospadów niekoniecznie będą dominować w pomieszczeniu, w którym je umieścimy. Dzięki temu znacznie łatwiej wkomponować tego rodzaju ozdoby w stylistykę wnętrza. Decydując się na tego rodzaju fototapetę, bez trudu powinniśmy wybrać także pasujące do niej dekoracje. Relaks w takim otoczeniu stanie się podwójnie przyjemny, a my sami będziemy mieć wrażenie, iż nasze nerwy koi uspokajający szum wody!