1. Mieszkanie dla Młodych
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Przełom – MdM obejmie rynek wtórny!

Przełom – MdM obejmie rynek wtórny!

flaga na sejmie

Nowelizacja ustawy przyniosła ogromne zmiany w programie Mieszkanie dla Młodych. Po odczekaniu vacatio legis, możemy ogłosić – zmiana stała się faktem. Od teraz MdM działa na nowych, korzystniejszych zasadach.

Nowe limity i warunki MdM

Do oferty nieruchomości dostępnych w ramach programu Mieszkanie dla Młodych dołączył rynek wtórny. Teraz będziemy mogli wybierać również pośród ogłoszeń lokali już używanych. Takie nieruchomości często znajdują się w interesujących lokalizacjach, mogą być lepiej wykończone a nawet umeblowane. A co najważniejsze sporo tańsze. Bank Gospodarstwa Krajowego wziął to pod uwagę i wyznaczył również specjalny, odpowiedni niższy przelicznik dla tych nieruchomości. Oczywiście, nasze bazy zostały już zaktualizowane, uzupełniając danymi kalkulator MdM dostaniemy z pierwszej ręki najaktualniejsze informacje.

Dzięki nowemu zapisowi z Mieszkania dla Młodych i wyższej zdolności kredytowej mogą również skorzystać pary przebywające w związku nieformalnym. To wszystko dzięki zapisowi mówiącemu, że do kredytu z beneficjentem mogą przystąpić dowolne osoby trzecie.

Bardziej rozbudowany kalkulator MdM

Dzięki nowelizacji czynnik prorodzinny programu został bardziej wyeksponowany. Od teraz osoby wychowujące dwójkę, lub większą ilość dzieci mogą liczyć na jeszcze większe wsparcie. Poniżej przedstawiamy nowe, wyrażone w procentach wsparcie MdM:

-10% osoby bezdzietne,

-15% osoby wychowujące jedno dziecko,

-20% dwójkę

-30% trójkę, lub większą ilość.

Należy również pamiętać o tym, że jeżeli w ciągu pierwszych pięciu lat spłacania kredytu hipotecznego urodzi się kolejne dziecko przysługują nam dodatkowe profity. Jeżeli dotrzymamy terminu i w ciągu sześciu miesięcy poinformujemy o zaistniałej sytuacji, możemy liczyć na dodatkowe 5%.

Osoby wychowujące trójkę, lub większą ilość dzieci od teraz nie muszą także przejmować się limitem wieku i ograniczeniem nie posiadania nieruchomości w przeszłości. Wynika to z faktu, iż ustawodawca zauważył potrzebę zwiększenia metrażu, wraz z powiększaniem się rodziny. WAŻNE, należy pamiętać, że z programu MdM można skorzystać tylko raz.

Zmiany wprowadzone w ustawie na pewno ułatwią dostęp do programu Mieszkanie dla Młodych. Pieniądze powinny zacząć być wykorzystywane w 100%. Jest to dobry sygnał i nadzieja dla tysięcy Polaków.