1. Mieszkanie dla Młodych
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. BGŻ z ofertą w programie MDM

BGŻ z ofertą w programie MDM

Od 19 lutego 2014r. kolejny bank udziela kredytów z dofinansowaniem wkładu własnego, w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych”. Bank BGŻ przygotował specjalną ofertę kredytu hipotecznego na zakup lokalu mieszkalnego, zgodnie z zasadami programu MdM.

Określono minimalną kwotę kredytu, która kształtuje się na poziomie 50 tys. zł, z minimalnym okresem kredytowania 15 lat. Bank daje możliwość zawieszenia spłaty jednej raty kredytu w ciągu roku, a nawet 12 rat łącznie w całym okresie kredytowania.

Kredyt hipoteczny w programie MdM jest oprocentowany według stopy zmiennej, ustalanej jako suma stopy referencyjnej WIBOR oraz marży banku, której wysokość zależy od kilku czynników:

  • posiadania w banku dodatkowych produktów,
  • wnioskowanej kwoty kredytu,
  • poziomu LTV (czyli od stosunku kwoty kredytu do wartości nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie kredytu).

Przykładowo, jeśli zdecydujemy się na kredyt powyżej 150 tys. złotych, przy LTV na poziomie między 50 a 80%, wówczas marża banku wyniesie 1,75%. Dotyczy to sytuacji, w której kredytobiorca posiada w banku dodatkowe produkty, w postaci:

  • konta osobistego w Planie Aktywnym z wpływem minimum 2 tys. zł miesięcznie i karty debetowej,
  • ubezpieczenia nieruchomości „Pewny Dom” lub „Pewny Dom Plus”.

Stawka WIBOR może być półroczna lub roczna (WIBOR 6M/1Y), a jej wyboru dokonuje klient na etapie udzielania kredytu.

Kredyt można spłacać zarówno w ratach równych, jak i malejących, nie ma też prowizji za wcześniejszą częściową spłatę kredytu, jeśli środki pochodzą z dodatkowego wsparcia finansowego w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Dla przypomnienia, dodatkowe wsparcie można otrzymać w sytuacji, jeśli w ciągu 5 lat od zaciągnięcia kredytu, urodzi się nam lub przysposobimy trzecie lub kolejne dziecko.

Więcej informacji odnośnie oferty BGŻ i innych banków w programie „Mieszkanie dla Młodych” wraz z kalkulacją spłat można uzyskać po kontakcie z naszym doradcą klikając TUTAJ.