1. Mieszkanie dla Młodych
  2. >
  3. Krok po kroku

Krok po kroku

Czy wiesz, jak uzyskać dofinansowanie do MdM 2017 i jak się do tego zabrać? Program „Mieszkanie dla Młodych” jest doskonałą propozycją dla osób, które stoją przed zakupem własnych czterech kątów. Jeżeli należysz do tego grona, koniecznie powinieneś zapoznać się ze wszystkimi krokami, które umożliwią Ci uzyskanie dofinansowania na swoje pierwsze mieszkanie lub dom.

Krok 1 – Znajdź wymarzoną inwestycję

Poszukiwania odpowiedniego mieszkania są procesem czasochłonnym, a także wymagającym przemyślenia. Decyzja nie może być pochopna. Podczas poszukiwań zwróć uwagę na lokalizację miejsca, warunki mieszkaniowe, a także metraż lokalu. Ważne jest, aby nie przekroczył on wielkości powierzchni oraz limitów cenowych za 1 m², które zawarte są w warunkach programu „Mieszkanie dla Młodych”.

Krok 2 – Podejmij decyzję co do wyboru konkretnego lokum

Po wybraniu wymarzonego mieszkania przyjdzie czas na podpisanie umowy przedwstępnej lub sporządzenie aktu notarialnego. To również moment na przemyślenie tego, w którym banku weźmiesz kredyt, a ofert na rynku nie brakuje.

Krok 3 – Skorzystaj z kalkulatora MdM

Wybór najlepszej oferty kredytowej wiąże się z długimi i żmudnymi poszukiwaniami. Chcąc znacznie przyspieszyć ten proces wybierz kalkulator MdM, który znajdziesz na naszej stronie. To wygodne narzędzie internetowe, obliczy za Ciebie wysokość Twojej dopłaty w programie „Mieszkanie dla Młodych”. Oprogramowanie jest intuicyjne i wygodne, a co więcej, umożliwi Ci sprawdzenie wysokości dofinansowania oraz limitu finansowego. Ważnym krokiem jest również weryfikacja zdolności kredytowej, która pozwoli na dokładne określenie Twoich możliwości finansowych, a także ustalenie optymalnej wielkości kredytu. Możesz tego dokonać korzystając z naszego testu zdolności MdM.

Krok 4 – Wybierz bank

Po przeanalizowaniu wszystkich możliwości i różnorodnych ofert czas na wybór propozycji konkretnego banku. Przed podjęciem tej decyzji pamiętaj, że chcąc przystąpić do programu musisz podpisać umowę z instytucją kredytującą, która zawarła wcześniej porozumieniem z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Lista banków znajduje się w naszym serwisie, na stronie: banki oferujące MdM. Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku o przystąpienie do programu „Mieszkanie dla Młodych. Należy go dostarczyćw terminie do 30 września 2018 do Banku Gospodarstwa Krajowego. Dokonuje się tego za pośrednictwem banku, w którym posiadasz kredyt mieszkaniowy lub hipoteczny, dodatkowo należy przedłożyć wniosek o udzielenie kredytu oraz pisemne oświadczenie o spełnieniu warunków programu. Jeżeli zostaniesz przyjęty do programu to Bank Gospodarstwa Krajowego wpłaci kwotę dofinansowania wkładu własnego na rachunek Twojego banku.

Krok 5 – Dopełnij wszystkich formalności

Podpisz umowę z bankiem, a następnie odbierz akt własności mieszkania, zawierany jest on w obecności notariusza. Od tego momentu jesteś pełnoprawnym właścicielem swojego pierwszego mieszkania!