1. Mieszkanie dla Młodych
  2. >
  3. Aktualności

Aktualności

Czym są i jakie zalety mają rolety dzień-noc? O tym dowiesz się w naszym artykule! Zapraszamy.

Czy okap kominowy to dobre rozwiązanie? Czym się charakteryzuje? O tym w naszym artykule!

Zastanawiasz się nad remontem kuchni? Sprawdź koniecznie jakie koszty się z nim wiążą i w jaki sposób je sfinansować!

Dlaczego warto postawić na futurystyczne oświetlenie? Odpowiedzi znajdziecie w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto kupować oświetlenie w sklepach internetowych? O tym w naszym dzisiejszym artykule!

Jakie zalety i wady ma budownictwo ceglane? Czy zakup mieszkania w bloku z cegły jest zawsze najlepszą inwestycją? Zapraszamy do artykułu.

Jaką wysokość wkładu własnego trzeba będzie zgromadzić w 2019 roku? Co może wpłynąć na kwotę kapitału własnego? Przeczytaj nasz artykuł!

Co jest korzystniejsze mieszkanie czy dom? Na pewno wielu z Was stoi właśnie przed takim dylematem. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady, jakie? Już je przedstawiamy!

Postanowiliście zamieszkać razem? Szukacie odpowiedniego mieszkania? Jeśli tak, to przeczytajcie wskazówki w naszym artykule!

Mieszkanie w okazyjnej cenie? Gdzie takiego szukać? Lokalne ogłoszenia? Licytacje komornicze? W naszym artykule podpowiadamy, gdzie warto szukać!

Czeka Was remont sypialni? Na jakie koszty musicie się przygotować? O tym przeczytacie w naszym artykule. Zapraszamy!

Zastanawiasz się jakie mieszkanie będzie dla Ciebie odpowiednie? Dopasowane do Twoich potrzeb? W naszym artykule znajdziesz wskazówki! Zapraszamy!

Niebawem wejdzie w życie specustawa mieszkaniowa, której ostatecznym celem miała być większa ilość tanich mieszkań. Sceptycy obawiają się chaosu w przestrzeni miejskiej. Kto ma racje? Zobacz!

Czy warto jeszcze zaciągnąć kredyt walutowy? W naszym artykule przybliżamy temat!

Zastanawiacie się nad remontem dziecięcego pokoju? Z jakimi kosztami może się to wiązać? O tym w naszym artykule!

Program Mieszkanie na Start niebawem wejdzie w życie. Zobacz, na czym polega i czy będziesz mógł z niego skorzystać!

Planujesz zakup mieszkania, ale wciąż brakuje Ci wkładu własnego? Oto kilka pomysłów na rozwiązanie tego problemu. Sprawdź!

Kto nie marzy o własnym domu? Czy formalności są bardziej skomplikowane jak przy zakupie mieszkania? Opracowaliśmy listę najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać chcą kupić dom, by nie zagubić się w dokumentach.

Przygotowując się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego koniecznie musimy porównać dostępne oferty na rynku. W związku z tym, że nie każdy z nas ma na co dzień kontakt z terminologią używana w bankowości, przygotowaliśmy artykuł na temat jednego z ważniejszych parametrów decydujących o atrakcyjności danej pożyczki – marża jaką pobiera bank.

Ciekawa aranżacja mieszkania to połowa sukcesu. Szukając ciekawych rozwiązań warto zainteresować się fototapetami. Dzisiaj przedstawiamy trzy oryginalne motywy w różnych pomieszczeniach do których idealnie pasują.

Program Mieszkanie+ zmusił do wprowadzenia zmian na rynku nieruchomości. Zgodnie z planami do 2019 ma ruszyć budowa prawie 100 tys. mieszkań na wynajem. Na ostatniej konferencji Minister Inwestycji i Rozwoju poinformował, że na ostatnim posiedzeniu Rady Mieszkalnictwa zostały przyjęte założenia specustawy, która ma przyśpieszyć cały proces.

Decyzja podjęta - kupujemy mieszkanie na kredyt hipoteczny... Co dalej? Od czego zacząć? Szukać mieszkania czy może lepiej najpierw iść do banku? Ile czasu zajmie cała procedura, jakie dokumenty są potrzebne i jakie działania należy podjąć? Zapraszamy do lektury.

Decyzja o wyborze banku, w którym złożymy wniosek o kredyt hipoteczny jest niezwykle istotna. Po pierwsze, wiążemy się z daną instytucją zazwyczaj na okres około 30 lat, po drugie dobry wybór skutkuje bezpieczeństwem finansowym.

Rządowy program Mieszkanie dla Młodych po czterech latach przeszedł do historii. Zgodnie z przewidywaniami w ciągu dwóch dni stycznia rozdysponowana została ostatni pula 380 mln złotych, z których skorzystało prawie 13 tysięcy osób.

Konto bankowe jest podstawowym produktem, z jakim mamy do czynienia na co dzień. Wydawać by się mogło, że na ten temat zostało już wszystko napisane, okazuje się jednak, że nadal wielu z nas ma problem z wyborem.

Budowa domu wymaga dopełnienia wielu formalności. Musi być zgodna z obowiązującymi przepisami. Już z początkiem 2018 roku wejdzie w życie nowelizacja rozporządzenia ministra infrastruktury i budownictwa w sprawie warunków technicznych budynków i ich usytuowania. Wprowadza ona wiele zmian w polskim prawie budowlanym.

3 stycznia 2018 roku BGK opublikował komunikat o zakończeniu naboru wniosków na dofinansowanie wkładu własnego. Od dzisiaj wnioski nie będą już przyjmowane. W ciągu zaledwie dwóch dni rozdysponowana została kwota 381 mln zł.

Kredyt z dopłatą MdM jest udzielany jedynie na zakup nieruchomości. Program nie daje możliwości uzyskania dodatkowych środków na remont, czy wykończenie. To zmusza wiele osób do szukania innych źródeł finansowania.

W marcu tego roku ruszył program Lasów Państwowych „Polskie domy drewniane- mieszkaj w zgodzie z naturą”. Ma on na celu promowanie budownictwa drewnianego i kompleksowe wspieranie tego rodzaju inwestycji. W jego ramach planuje się budowę drewnianych domów, hoteli oraz innych obiektów.

Szanowni Państwo – życzymy Państwu zielonej choinki z milionem lampek, własnego skrawka nieba z tysiącem gwiazdek! Mroźnych choć pięknych spacerów w rodzinnym gronie oraz chwil roziskrzonych kolędą i prezentów na sam koniec!

Kupno mieszkania jest jednym z najpoważniejszych wydatków, jakie ponosi większość z nas. Wybór odpowiedniego lokalu jest zatem niezwykle istotny. Przy podejmowaniu decyzji kierujemy się szeregiem własnych upodobań. Warto zawsze pamiętać o tym, iż jest to decyzja na długie lata.

Program Mieszkanie dla Młodych od paru lat cieszy się niezwykłą popularnością. Liczba chętnych na dopłaty powoduje, iż środków nie starcza dla wszystkich zainteresowanych. Rekord padł 8 sierpnia 2017 roku, kiedy to pieniądze rozeszły się w zaledwie 6 godzin.

Ustawa o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi precyzuje, kiedy beneficjent programu zmuszony będzie zwrócić całość, bądź część otrzymanych środków. Naruszenie zapisów w okresie 5 lat od daty ustanowienia lub przeniesienia własności nieruchomości będzie miało zatem bardzo przykre konsekwencje.

Decydując się na kupno mieszkania czy budowę domu w ramach programu MdM, warto poznać kryteria i warunki jakie mają obowiązywać od przyszłego roku w prawie budowlanym. A różnice mają one być znaczne.

Na co warto zwrócić uwagę, podpisując umowę z deweloperem? Co powinno wzbudzić naszą czujność? Zapraszamy do lektury artykułu autorstwa doświadczonej radczyni prawnej. Joanny Marskiej-Romaniszyn, prowadzącej blog "Umowa z deweloperem".

Ważnym elementem wniosku o Mieszkanie dla Młodych do banku jest umowa ze sprzedającym. Musi ona zawierać odpowiednie informacje, pozwalające zweryfikować, czy mieszkanie spełnia wymogi programu.

Kredyt z dopłatą MdM jest szansą dla wielu osób na zakup własnego „M”. Uzyskanie dofinansowania wymaga zaciągnięcia zobowiązania na co najmniej 15 lat na minimum 50% wartości nieruchomości. Podstawą dla banku do przyznania kredytu hipotecznego jest uzyskiwany dochód oraz ponoszone co miesiąc przez kredytobiorcę wydatki.

Osoby, które planują wzięcie udziału w ostatnim naborze MdM, zadają sobie teraz pytanie, czy marża kredytu hipotecznego nie wzrośnie jeszcze bardziej. Niestety - prognozy nie są zbyt obiecujące. Na szczęście na razie nie mają wzrosnąć stopy procentowe.

W Polsce nadal mamy deficyt mieszkań, zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. W związku z tym, nikogo nie zaskakuje fakt, iż z roku na rok firmy deweloperskie odnotowują wzrost sprzedaży.

Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił wczoraj o godzinie 15.30 zakończenie naboru wniosków. Dodatkowa pula, jaka została odblokowana 08.08.2017 roku rozeszła się w zaledwie 6 godzin. Wyjątkowa popularność programu i zapowiadane dużo wcześniej uruchomienie środków wpłynęły na tak ekspresowe tempo.

Wakacje sprzyjają zauroczeniom. Nie tylko innymi osobami, ale także miejscami. Wędrując po górach lub leżąc na plaży zaczynamy marzyć o wyprowadzce w podobne okolice i cieszeniem się pięknymi widokami cały rok. Jak to wygląda w praktyce i czy Mieszkanie dla Młodych może przyjść z pomocą w realizacji?

Odbiór mieszkania od dewelopera oraz przeniesienie prawa własności to dla beneficjentów programu Mieszkanie dla Młodych ostatnia prosta na drodze do spełnienia marzeń o własnych czterech kątach. Dziś opowiemy o tym, jak wygląda odbiór lokalu od dewelopera, o czym warto pamiętać i na co zwrócić uwagę, by przejść szybko i bezproblemowo przez wszystkie formalności.

W programie Mieszkanie dla Młodych uczestniczy 14 instytucji finansowych. Ustawa reguluje kryteria oraz wysokość przyznawanych dopłat, jednak nie narzuca bankom warunków udzielania kredytów hipotecznych.

Od kilkunastu lat młodzi ludzie, którzy myślą o własnym mieszkanie lub domu mogą liczyć na pomoc państwa. Obecnie Polacy mogą korzystać z dofinansowania do kredytu hipotecznego w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, jego następcą ma być projekt Mieszkanie Plus, który skupi się na rynku najmu, natomiast pierwsze tego typu przedsięwzięcie to Rodzina na Swoim.

Mamy dobrą wiadomość, dla tych wszystkich osób, które do tej pory nie zdążyły skorzystać z dotacji. Rząd 13 czerwca br. ogłosił bowiem nowelizację ustawy dotyczącej pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Co to oznacza w praktyce? Będzie kolejny nabór na MdM i to jeszcze w tym roku.

Co nowego w limitach MdM na III kwartał 2017? zapraszamy do zestawienia!

Rządowe wsparcie w ramach programu Mieszkanie dla Młodych pozwoliło wielu Polakom spełnić marzenie o własnych czterech kontach. Beneficjenci MdM mają do wyboru dwie opcje.

Jednym z najczęściej dyskutowanych i budzących jednocześnie najwięcej kontrowersji zagadnień w ramach programu Mieszkanie dla Młodych, są limity cenowe. To one określają – a najczęściej ograniczają – pulę mieszkań do kupienia w danej lokalizacji, dla których będziemy mieli możliwość skorzystać z dofinansowania.

Dzięki dofinansowaniu w ramach programu Mieszkanie dla Młodych tysiące osób może cieszyć się własnym M3. Projekt ten zawiera jednak pewne ograniczenia, które mogą okazać się pułapką, dla tych spośród Was, którzy prowadzą firmę w mieszkaniu. Dziś podpowiemy, co zrobić, by w takiej sytuacji, nie stracić dopłaty z MdM.

Bank Gospodarstwa Krajowego realizuje wypłaty zgodnie z planem. Sprawdź, kto najchętniej składa wnioski o dopłatę MdM. Sprawdzamy na co i ile pieniędzy wypłaca BGK beneficjentom,

Program Mieszkanie dla Młodych pełni funkcję prorodzinną. Zastanawiasz się, na ile może liczyć duża rodzina? Osoby wychowujące większą liczbę dzieci mogą liczyć na dodatkowe ułatwienia. Sprawdź sam!

MdM to kompleksowy program, który miał pomóc jak największej liczbie osób w zakupie pierwszej nieruchomości. Dzięki zmianą, pary bez ślubu również mogą się starać o kredyt z dopłatą, jednak na trochę innych zasadach.

Czy rządowa dopłata powinna być uzależniona od stanu cywilnego? Na co mogą liczyć single? Kredyt z programu Mieszkanie dla Młodych jest w ich zasięgu?

Wybierając nowe mieszkanie musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Dlaczego właśnie nowe, prosto od dewelopera cieszą się tak dużą popularnością?

Do tego czasu kredyty hipoteczne były regulowane doraźnie, poprzez rozporządzenia. Od teraz najważniejsze zapisy będą w ustawie. Dokument wprowadza ciekawe rozwiązania.

niestety w pierwszym tygodniu kwietnia skończyły się pieniądze przeznaczone na pierwszą pulę MdM 2018. Jednak wciąż funkcjonuje lista oczekujących, która daje nadzieję na pozytywne zakończenie. Podpowiadamy, jakie mogą pojawić się trudności i jak je rozwiązać.

Żeby Wielkanoc w tym roku, przyszła z sukcesem u boku. Aby żyło się Wam zdrowo,

Nie spełniły się zapowiedzi i pośrednicy zachowają swoje stanowiska i źródło utrzymania. Będą musieli podnosić swoje kwalifikacje. To rynek zweryfikuje ich umiejętności. Najlepsi dalej będą świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

O czym należy pomyśleć chcąc wziąć jeszcze udział w programie MdM 2018? Warunki się nie zmieniają, należy jednak się odpowiednio przygotować.

Osoby, które jeszcze w tym roku zamierzają uzyskać rządową dopłatę do mieszkania, muszą się śpieszyć. Według analiz środków dostępnych w Banku Gospodarstwa Krajowego, pieniędzy na wsparcie powinno starczyć zaledwie do końca tego tygodnia.

Pierwszy kwartał 2017 roku za nami. Jakie przeliczniki będą obowiązywały przez kolejne trzy miesiące w programie Mieszkanie dla Młodych? Przedstawiamy nowe limity MdM.

Wybrać byle jakie mieszkanie z rynku wtórnego nie jest sztuką. Znaleźć taki lokal, który zapewni wszelkie wygody i nie będzie wymagał dużych nakładów to dopiero wyzwanie. Podpowiadamy, czemu się przyjrzeć przed zakupem.

Pomoc w programie Mieszkanie dla Młodych uzależniona jest od posiadanego potomstwa. Choć ustawa reguluje to dość szczegółowo, wielu naszych Czytelników regularnie zadaje pytania o to, jak dokładnie rozumieć dane przepisy. Zapraszamy do naszego przewodnika, jak należy rozpatrywać ciążę, narodziny oraz dziecko w ramach programu MdM.

Mieszkanie dla Młodych to program, który cieszy się ogromną popularnością. Przez pierwsze 2 lata działania nie było aż tyle chętnych, co teraz, jednak ustawodawcy przewidzieli sytuacje, gdy pomoc może zostać po prostu wyłudzona. Warto zapoznać się z warunkami, których nieprzestrzeganie może spowodować konieczność zwrotu całości lub części dotacji.

Dla naszych czytelników jednym z większych problemów, jest wnioskowanie w BGK o pomoc. Jak wygląda i czego oczekiwać? Odpowiadamy na najpopularniejsze pytania. Startowanie o dopłatę MdM wcale nie jest trudne!

Wiele osób pracujących za granicą myśli o powrocie do Polski. Czy prawodawstwo ułatwia i tak już trudną decyzję? Na jakie przeszkody mogą natknąć się zainteresowani kredytem hipotecznym? Czy Mieszkanie dla Młodych sprosta wymaganiom?

Postanowiliśmy sprawdzić, jak wypada sytuacja mieszkaniowa w Polsce na tle innych państw europejskich. Zestawiliśmy kilka danych, które dają możliwość oceny sytuacji. Powinniście przeczytać to sami.

Czy jeszcze jest się nad czym zastanawiać? To praktycznie ostatni rok na skorzystanie z rządowej dopłaty do kredytu hipotecznego. Wciąż mamy wpływ na wybór lokalizacji i standardu. Poczytaj, to może oferta dla Ciebie?

Szukając nieruchomości deweloper może dopytywać się o warunki, na jakich trafią do niego środki. Warto się przygotować i poznać procedury na jakich Bank gospodarstwa Krajowego transferuje pieniądze.

Coraz więcej wiemy o nowym rządowym programie Mieszkanie Plus. Tak jak Rodzina na Swoim została zastąpiona Mieszkanie dla Młodych, tak teraz MdM powoli odchodzi do przeszłości na rzecz Mieszkania Plus i Indywidualnych Kont Mieszkaniowych.

Program Mieszkanie dla Młodych został tak skonstruowany, aby dać szansę na skorzystanie z dopłat jak największej rzeszy osób. Dlatego środki zostały podzielone na pule i przekazywane w odpowiednim czasie. Sprawdź co się kończy, co trwa a co dopiero się zacznie. MdM jeszcze zaskoczy!

Mimo, iż dopiero rozpoczynają się pracę nad ustawą o kredytach hipotecznych, to dokument już teraz budzi spore emocje.

Każdego dnia jesteśmy bombardowani sprzecznymi informacjami. Z Mieszkaniem dla Młodych było podobnie. Ogromna ilość wniosków wprowadziła spore zainteresowanie. Udało nam się uporządkować informacje i podać rzetelne wyliczenia. Sprawdź, czy i Tobie jeszcze się uda!

Pieniądze z nowej puli programu dostępne dopiero od kilku dni, a już należy się śpieszyć? Dane są precyzyjne. W tym wypadku czas to pieniądz sprawdza się w stu procentach!

Od dziś ruszył nabór na drugą pulę środków MdM w 2017 roku. Do rozdania jest ok. 400 milionów złotych. Powinno to starczyć na obdzielenie minimum 12 tysięcy wniosków, ale już w tej chwili szacuje się, że chętnych może być dwukrotnie więcej.

Getin Bank także jest na liści placówek, które dołączyły do programu Mieszkanie dla Młodych. Jak oferta tego kredytodawcy prezentuje się na tle konkurencji i czy warto skorzystać z jego propozycji? Czy produkty dodatkowe pozwolą zmienić warunki kredytu na korzystniejsze?

Raiffeisen Polbank jako przedostatni przystąpił do programu Mieszkanie dla Młodych. Wnioski o dotację w ramach kredytu MdM można w nim składać od 31.12.2014 roku. Rządowe dofinansowanie w ramach programu pomogło już 73 tysiącom osób w zakupie ich pierwszej nieruchomości i spełnieniu marzeń o niezależności.

Szukasz naprawdę taniego kredytu z MdM? Oferta BPS bije rekordy - wygrywa większość zestawień na najtańszy kredyt z dopłatą. Czy faktycznie jest to korzystna propozycja, czy wygląda ciekawie jedynie na papierze?

Radosnych, spokojnych świąt Pełnych ciepła i rodzinnej atmosfery, Odpoczynku od zawodowych zobowiązań,..

Bank Ochrony Środowiska także bierze udział w programie Mieszkanie dla Młodych. Co ciekawego ma do zaoferowania nam BOŚ i czy warto skusić się na kredyt hipoteczny właśnie tam?

Bank Zachodni WBK S.A. stosunkowo późno przystąpił do programu MdM. Bank ten oferuje możliwość wypłaty kredytu MdM w elastycznych transzach, co korzystne jest zwłaszcza dla osób kupujących mieszkanie z rynku pierwotnego.

Eurobank jest jednym z 14 instytucji, w których można starać się o kredyt z dopłatą Mieszkanie dla Młodych. Czy bank ma do zaoferowania coś, czego nie ma konkurencja? Jakie jest oprocentowanie kredytu i pozostałe koszty? Zapraszamy do lektury.

MdM cieczy się naprawdę dużym powodzeniem, jednak nadal poważnym problemem jest wybór odpowiedniego kredytu. Do programu MdM do chwili obecnej przyłączyło się 14 banków. Jednym z nich jest Millennium Bank. Przyjmuje on wnioski o dotację od 14.04.2014 roku.

Jako ostatni, bo 02.01.2015 roku, bank Credit Agricole przystąpił do programu Mieszkanie dla Młodych. Co oferuje nam ten bank i czy warto zainteresować się jego propozycją kredytu z MdM? A może są jakieś pułapki, na jakie warto zwrócić uwagę?

Szykują się duże zmiany. Planowana ustawa o kredytach hipotecznych może trochę namieszać. Jak zachowają się banki? Duża konkurencja w sektorze nie pozwoli na duże podwyżki, ale są one prawdopodobne. Na szczęście środki na program Mieszkanie dla Młodych są niezagrożone.

Drożeją mieszkania w dużych miastach, co ma ogromne znaczenie dla beneficjentów programu Mieszkanie dla Młodych. Od początku roku w wielu większych aglomeracjach ceny podskoczyły średnio o 5-6%. Miasta, gdzie lokale staniały, należą do wyjątków

14 banków bierze udział w Programie Mieszkanie dla Młodych - część z nich przygotowała już oferty na styczeń 2017, gdy zacznie się nowy nabór wniosków. Co nas czeka i czym próbują nas skusić banki przy wyborze kredytu hipotecznego z MdM?

Od zdolności kredytowej zależy wysokość kredytu jaki otrzymamy. Dlatego warto pomyśleć o tym wcześniej i przygotować jak najlepiej. Jest kilka możliwości na zmianę niezadowalającego stanu. W kilku krokach podpowiadamy, jak zrobić, aby banki parzyły na nas przychylniejszym okiem.

Wszyscy wiedzą, że nie można odkładać ważnych decyzji na ostatnią chwilę. Dlatego już teraz warto przyjrzeć się programowi MdM 2017. Mieszkanie dla Młodych pomogło już prawie 75 tys. Polaków, a środków zostało ponad miliard złotych. Najwyższy czas na Ciebie!

Wyższy wkład własny nie musi być przeszkodą, która zamknie nam drogę do własnego mieszkania. Kto musi się śpieszyć? Czy planując wzięcie udziału w programie Mieszkanie dla Młodych musimy liczyć się z konsekwencjami zmian, wprowadzanych przez Komisję Nadzoru Finansowego? Za oknem coraz zimniej, a atmosfera na rynku nieruchomości panuje gorąca!

W codziennym pędzie warto się chociaż na chwilę zatrzymać i pomyśleć o przyszłości. Decyzja o zakupie nowego, własnego mieszkania nie musi być odkladana w nieskończoność. Państwo wciąż oferuje wsparcie dla młodych Polaków na życiowym starcie. Warto się nad tym zastanowić!

Niestety środki zarezerwowane na pierwszą pulę Mieszkania dla Młodych w 2017 już się skończyły. Zainteresowanie było ogromne, a potrzeby jeszcze większe. To jednak nie koniec programu MdM, wciąż jest sporo możliwości do wykorzystania!

Dotychczasowe doświadczenia zbierane dzięki RnS i MdMowi zostały zestawione z nowym podejściem do problemu niewystarczającej ilości mieszkań w Polsce. Nowy, przedstawiony przez rząd program ma inne założenia i propozycje dla obywateli. Przedstawiamy zarys Mieszkania plus.

Zgodnie z prognozami pieniądze dostępne w ramach drugiej puli środków Mieszkania dla Młodych w 2016 roku rozeszły się w ekspresowym tempie. Duża popularność programu nie dziwi, dogodne warunki i duże profity przekonały wielu Polaków.

Czy program MDM pozwala na zakup mieszkań tylko od deweloperów? Czy uwzględnia spółdzielnie mieszkaniowe? Przeanalizowaliśmy możliwe przypadki zgodne z ustawą MDM.

Gdy Mieszkanie dla Młodych zastępowało Rodzinę na Swoim program był mocno ograniczony. Wraz ze wzrostem dostępności, wzrosła również ilość zainteresowanych. Obecnie MdM bije rekordy, a beneficjentów przybywa coraz więcej. Jest ogromną szansą dla tysięcy Polaków, część z nich spełni swoje marzenia jeszcze w 2016 roku.

Rządzący przygotowali niespodziankę dla młodych, szukających swojego mieszkania. Program MdM czekają zmiany, które przełożą się na kożyści dla przyszłych beneficjentów. Sprawdzamy, jakie możliwość wprowadza zmiana ustawy Mieszkanie dla Młodych.

Zastanawiasz się nad kupnem swojej pierwszej nieruchomości, ale nie wiesz, na który bank się zdecydować? Skorzystaj z programu rządowych dopłat Mieszkanie dla Młodych i wybierz najkorzystniejsze dofinansowanie do zakupu mieszkania lub budowy domu.

Jak Francja, Wielka Brytania, Holandia i Szwajcaria wspierają w zakupie pierwszego mieszkania? Sprawdźcie, czy możemy czerpać od nich inspiracje!

O programie Mieszkanie dla Młodych napisaliśmy już prawie wszystko. Jednak wychodząc naprzeciw waszym oczekiwaniom postanowiliśmy sprawdzić jak wygląda w rzeczywistości oferta kredytów hipotecznych w programie MdM we wszystkich bankach, które na dzień dzisiejszy podpisały umowę z BGK, a są to: PKO BP, PeKaO S.A., Getin Bank, Alior Bank, BGŻ.

Bank BGŻ to kolejna instytucja przyjmująca wnioski o dofinansowanie nowego mieszkania w programie MDM. Sprawdziliśmy, na jakie warunki można liczyć zaciągając kredyt w tym banku.

Jak rynek wtórny zareaguje na dopłaty MDM? Jak będą kształtować się ceny w okresie obowiązywania programu? Który wariant będzie bardziej opłacalny dla klientów?

Czy warto aktualnie inwestować na rynku nieruchomości? Jak wynika z raportu NBP, aktualnie ma miejsce koniec spadku cen transakcyjnych mieszkań zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Ponieważ ceny te będą powoli wzrastały, może to być ostatni moment na decyzję. Wpływ na koninkturę powinien mieć również program Mieszkanie dla Młodych. Projekt oferuje dofinansownie do kredytu na zakup mieszkania z rynku pierwotnego. Taki zastrzyk gotówki powinien napędzić rynek.

Kolejnym bankiem, który udziela już kredytów hipotecznych w programie "Mieszkanie Dla Młodych" jest SGB Bank S.A. Sprawdziliśmy ofertę i warunki kredytowania w tym banku.

Prześledziliśmy cały proces tworzenia limitów cenowych w programie Mieszkanie dla Młodych. Sprawdźcie, skąd biorą się aktualne progi, jak je obliczyć i kiedy się zmienią.

Kolejny Bank wprowadza do swojej oferty kredyt w programie MDM. Sprawdziliśmy, jaką ofertę dla potencjalnych beneficjentów przygotował Alior Bank.

Jak wyglądają programy wspomagania rynku mieszkaniowego w USA? Jakie rozwiązania można przenieść na polski rynek? Sprawdźcie, jak to się robi w Stanach Zjednoczonych.

Marża, prowizja, ubezpieczenie, wycena, czyli ile tak naprawdę będzie mnie kosztował kredyt hipoteczny? Rozpisaliśmy wszystkie koszty okołokredytowe w jednym artykule.

Bank Gospodarstwa Krajowego planuje uruchomienie Funduszu Mieszkań na Wynajem. Sprawdź, co należy wiedzieć o tym projekcie i jakie korzyści przyniesie skorzystanie z oferty Funduszu.

Nowa ustawa wprowadza odmienny sposób zwrotu podatku VAT za zakup materiałów budowlanych. Dotychczasowe zasady obowiązywały do 31 grudnia 2013 r., natomiast od początku 2014 roku wprowadza się zmiany do systemu zwrotu VAT. Przedstawiamy, co należy wiedzieć na ten temat.

Przeprowadzimy Cię przez proces składania wniosków kredytowych w 10min. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć przed podpisaniem umowy.

Nowe banki podpisały umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego o udzielanie kredytów w ramach programu MdM. Sprawdźcie, gdzie będzie można składać wnioski o kredyty z dopłatą.

Własne cztery kąty to marzenie wielu z nas. Czy obecny moment to dobry czas na dokonanie tego rodzaju inwestycji? Czy może powinniśmy odłożyć plany w czasie i poczekać na lepszą koniunkturę?

Ustawa MDM w sposób precyzyjny określa zasady dofinansowań, a także warunki jakie muszą być spełnione, aby dopłaty nie musiały być zwrócone. Podsumowaliśmy najważniejsze punkty w jednym artykule.

O jakich formalnościach należy pamiętać przy wniosku o dofinansowanie MdM? Przedstawiamy podsumowanie dokumentacji ważnej przy wnioskowaniu o dopłatę.

Pekao S.A. jako drugi bank komercyjny przystąpił do programu MdM. Warto wiedzieć, jakie warunki należy spełnić, aby móc starać się o kredyt z dopłatą. Jak wypada oferta Pekao S.A. w porównaniu z propozycją PKO BP?

Potencjalni kredytobiorcy muszą liczyć się z wymogiem spełnienia wielu restrykcyjnych warunków przed otrzymaniem kredytu. Zdolność kredytowa jest wówczas jednym z najważniejszych elementów, które są wnikliwie badane przez banki. Warto więc wiedzieć, jak od czego zależy przyznana wysokość kredytu i jak możemy na nią wpłynąć?

PKO Bank Polski zamieścił szczegóły oferty kredytowej w ramach Programu Mieszkanie dla Młodych. Jakie warunki trzeba spełnić i co należy wiedzieć o kredycie hipotecznym MdM w tym banku?

Co oznacza pojęcie gminy sąsiadujące? Jak obliczyć limity i dopłaty dla tych lokalizacji? Zobacz listę lokalizacji wraz z obowiązującymi kwotami.

Dwa największe banki w Polsce już podpisały umowę współpracy z BGK w sprawie kredytów na MdM. W kolejnych tygodniach dołączą do nich kolejne. Czy warto czekać z podpisaniem umowy kredytowej?

Program Mieszkanie dla Młodych posiada liczne warunki, które mogą uniemożliwić otrzymanie pomocy od państwa. Jednym z nich są limity cenowe obowiązujące w poszczególnych miastach. Jak wygląda sytuacja z opisywanymi limitami w najbardziej znanych miastach w Polsce?

Jeżeli chcemy skorzystać z dofinansowania w ramach programu Mieszkanie dla Młodych powinniśmy to zrobić jak najszybciej, ponieważ ustawa przewiduje ograniczenie dopłat w postaci rocznych limitów. Ile będą one wynosiły i dlaczego trzeba się śpieszyć?

Rozpoczęcie nowego roku zwykle wiąże się ze zmianami na rynku gospodarczym. Czy rok 2014 przyniesie również zmiany na rynku nieruchomości?

Wzrost dochodów największych firm budowlanych, wyższe ceny w niektórych lokalizacjach oraz większe zainteresowanie klientów i inwestorów nowymi domami – to spodziewane następstwa nowej akcji dopłat do kredytów hipotecznych, która ruszy w 2014 r...

Warunki kredytowania nieruchomości nie są stałe: warto przynajmniej okazjonalnie śledzić, co dzieje się w branży kredytów hipotecznych. Często może się okazać, że zamiast spłacać zobowiązanie na starych warunkach, opłaca się je refinansować i cieszyć się ratą niższą o nawet kilkaset złotych...

Choć po 1 stycznia wkład własny do kredytu hipotecznego może nam zapewnić rząd w ramach nowego programu dopłat, nie warto rezygnować z samodzielnego zebrania wymaganej przez bank kwoty początkowej. Pozwoli nam to obniżyć koszt obsługi długu nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych...

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Po wielu latach wynajmowania mieszkania w końcu zdecydowałeś się na zakup własnego. Masz już jedno „na oku“ jednak jego cena znacząco przekracza twoje możliwości finansowe. Przeszukałeś Internet w poszukiwaniu innych sposobów finansowania i natrafiłeś na hasło: kredyt hipoteczny. Zapoznałeś się z ofertą kilku banków jednak nadal nie wszystko jest dla ciebie zrozumiałe. Zdeterminowany, udajesz się do doradcy finansowego. Wszystko po to aby w końcu zamieszkać we własnym mieszkaniu. Sam kredyt kusi cię tym bardziej, że Państwo gwarantuje dopłaty w ramach programu „Mieszkanie dla Młodych“. Rozmowa z doradcą nie wróży jednak nic dobrego...

Mimo wygasającej w tym roku ulgi budowlanej osoby, które w latach 2014-2018 wybudują dom systemem gospodarczym, będą mogły starać się o zwrot części wydatków na materiały budowlane. Z tej możliwości skorzystają najpewniej osoby, które z różnych powodów nie zdecydują się na zakup lokalu z rynku pierwotnego z rządową dopłatą do kredytu.

Decyzja odnośnie zakupu mieszkania lub pozostawaniu przy wynajmie jest jedną z najważniejszych, jakie przychodzi nam podjąć. Wybór, którego dokonamy, może mieć niebywały wpływ na nasze życie przez kolejnych kilkanaście lat. Dlatego właśnie warto posiadać odpowiednią wiedzę, która pozwoli nam swobodnie poruszać się po rynku nieruchomości i planować przyszłe wydatki. Na początku warto sprawdzić, czy bardziej opłaca nam się zaciągnąć kredyt hipoteczny i zakupić własne mieszkanie, czy też korzystniejszy jest wynajem lokalu mieszkaniowego.

W największych aglomeracjach znalezienie lokum spełniającego wymagania programu będzie bardzo trudne. Z miast wojewódzkich najmniej problemów będzie z tym w Zielonej Górze, Łodzi i Olsztynie. Na najwyższe dofinansowanie mogą liczyć beneficjenci z całego woj. pomorskiego. Najmniej otrzymają klienci ze wschodnich regionów.