1. Mieszkanie dla Młodych
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Mieszkanie dla Młodych – nowe limty MdM III kwartał 2017

Mieszkanie dla Młodych – nowe limty MdM III kwartał 2017

limity mdm 3 kwartał 2017

Zgodnie z tradycją, Bank Gospodarstwa Krajowego opublikował najświeższe limity MdM. Będą one obowiązywały przez kolejne trzy miesiące. Przelicznik obliczony jest indywidualnie dla każdego województwa. Należy pamiętać jednak, że różne ceny będą w największych miastach, inne w gminach najbliżej metropolii i najmniejsze w pozostałej części regionu. Do tych trzech wskaźników należy również dodać podział na rynek wtórny i pierwotny.

Aktualizacje przeprowadzane przez analityków BGK umożliwiają programowi Mieszkanie dla Młodych dostosowanie się do potrzeb potencjalnych beneficjentów. W ten sposób MdM „broni się” przed nieuczciwymi osobami, które poprzez zawyżenie wartości nieruchomości mogłyby wyłudzić dodatkowe pieniądze.

III kwartał Mieszkanie dla Młodych 2017– stabilizacja

W większości województw maksymalne ceny za metr kwadratowy nie zostały zmienione.
Na lepsze warunki mogą liczyć mieszkańcy Pomorskiego. Tam limit dla rynku pierwotnego w Gdańsku wzrósł o 107,80 zł, w gminach sąsiadujących (Cedry Wielkie, Gdynia, Kolbudy, Pruszcz Gdański, Sopot, Stegna, Żukowo) o 245,30 zł, pozostała część regionu odnotowała podwyżkę 382,80 zł. W przypadku wtórnego, Gdańsk wzrósł o 88,20 zł, gminy sąsiadujące o 200,70 zł, pozostała część województwa to 313,20 zł więcej.
Z kolei w Opolskiem, miasto Opole plus 415,25 złote, gminy okoliczne 196,90 zł. więcej, natomiast dla pozostałej część limit został obniżony o 21,45 zł. Rynek wtórny natomiast, to dla miasta wojewódzkiego 339,75 zł. więcej, gminy przyległe plus 161,10 zł, pozostałe notują spadek o 17,5 zł.

Zastanawiasz się, jak wysoka byłaby Twoja dopłata? Wystarczy uzupełnić nasz kalkulator MdM, a system poda możliwe dofinansowanie. Co więcej, podda analizie możliwości osoby zainteresowanej programem Mieszkanie dla Młodych, ewentualnie zwróci uwagę, co należałoby jeszcze zmienić.
Jest to tym bardziej ważne, że do dodatkowej puli MdM 2017 zostało nam ok półtorej miesiąca. Warto spróbować gdyż, do rozdysponowania będzie 70 mln. złotych. Warto sprawdzić również pozostałe limity MdM.