1. Mieszkanie dla Młodych
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Czy w MdM warto wybrać kredyt w Eurobank?

Czy w MdM warto wybrać kredyt w Eurobank?

Eurobank jest jednym z 14 instytucji, w których można starać się o kredyt z dopłatą Mieszkanie dla Młodych. Czy bank ma do zaoferowania coś, czego nie ma konkurencja? Jakie jest oprocentowanie kredytu i pozostałe koszty? Zapraszamy do lektury.

Z dniem 19.05.2014 roku można składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu MdM w Eurobanku S.A. Wniosek składamy razem z dokumentami o przyznanie kredytu hipotecznego. Okres kredytowania MdM to, zgodnie z założeniami ustawy o pomocy dla ludzi młodych w nabyciu ich pierwszego lokum, co najmniej 15 lat na minimum 50% wartości nieruchomości. Według założeń programu wnioski będzie można składać do września 2018 roku. Od stycznia rusza pula przeznaczona na wsparcie w roku 2017. Tu znajdziesz inne banki, biorące udział w MdM.

Warunki kredytu MdM w Eurobank

Jeżeli skorzystasz z kredytu hipotecznego z MdM w Eurobanku, otrzymasz bezpłatnie i bezterminowo kartę HOME PROFIT. Umożliwia ona zakupy ze zniżkami w ponad 700 punktach na terenie całego kraju. Są to przede wszystkim sklepy meblowe oraz z artykułami niezbędnymi w urządzaniu mieszkania. Lista punktów objętych promocją znajduje się na stronie banku. Nawet, kiedy skończysz spłacać kredyt, zniżki będą obowiązywały.
Marża w ofercie Niski procent dla Młodych zaczyna się od 1,89% i jest uwarunkowana od korzystania z produktów dodatkowych, w tym ubezpieczenia na życie TU. Pożyczka może być zaciągana jedynie w PLN. Jeżeli wniosek o kredyt złożymy do 9 stycznia 2017 roku i podpiszemy umowę do 31 stycznia 2017 roku bank oferuje obniżenie prowizji z 2% do 1,5%. Dla osób już zdecydowanych na kredyt MdM może to być dużym atutem. Jako potwierdzenie naszych dochodów bank uznaje między innymi dochody z umowy o pracę, emerytury, renty, zasiłku przedemerytalnego, z umów cywilnoprawnych. Jak widzimy spektrum kwalifikowanych dokumentów jest spore.
Kredyt możemy zaciągnąć na maksymalnie 30 lat. Istnieje standardowy wybór rat: malejących lub równych. W pierwszym przypadku na ratę składać się będzie stała część kapitałowa i odsetki od jeszcze nie spłaconego kapitału. Dlatego na początku raty są wyższe od tych spłacanych później. W przypadku rat równych najpierw spłacamy głównie odsetki i niewielką część kapitału. Z biegiem czasu zależność ta się odwróci. Dlatego warto przemyśleć, która opcja będzie korzystniejsza w naszym przypadku i jak chcemy spłacić nasze zobowiązanie.
Warunki zaciągania kredytu z MdM ustalane są indywidualnie dla każdego klienta. Wiele zmiennych wpływa na wysokość marży, czy prowizji. Na początku, do czasu uzyskania prawomocnego wpisu do hipoteki nieruchomości, która jest zabezpieczeniem kredytu, jest ona podniesiona o 1,2%. Jest to standardowa procedura, odbywająca się w wielu instytucjach finansowych. Jedynie wysokość podniesienia marży jest różna i wynika z indywidualnych rozporządzeń.

A jak wyglądają realne koszty kredytu MdM w Eurobank?

I tak na przykład dla kredytu zaciągniętego w ratach równych na 30 lat, przy 20% wkładzie własnym w Eurobanku RRSO wyniesie 4,631%, marża 2,4% a prowizja 2%. Przy czym zakładamy, że nie korzystaliśmy z dodatkowych usług. Jest to dobry wynik biorąc pod uwagę pozostałe instytucje finansowe należące do programu. Zdecydowanie powyżej średniej, dlatego warto wziąć pod uwagę ofertę tego banku. Oferty innych banków możesz sprawdzić tu: banki a MdM 2017.