1. Mieszkanie dla Młodych
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Koniec pierwszej puli na MdM 2017

Koniec pierwszej puli na MdM 2017

Program Mieszkanie dla Młodych jest ogromnym sukcesem. Prędkość, z jaką wykorzystujemy pieniądze na dofinansowanie daje też wiele do myślenia. Jak duże są jeszcze potrzeby mieszkaniowe Polaków? MdM nie jest tylko projektem na papierze. Napędza rynek nieruchomości i kształtuje trendy. Patrzymy coraz śmielej w przyszłość, już MdM 2018 zaczyna budzić zainteresowanie.

Co dalej z MdM?

W tym roku pieniądze z 2016 i 2017 roku rozeszły się ekspresowo. Zmiany w ustawie ułatwiły dostęp do finansowania osobom w wolnych związkach, zwiększyły też profity rodzin wielodzietnych. Możliwość zakupu nieruchomości z rynku wtórnego dała szansę mieszkającym w mniejszych miejscowościach, gdzie nowe projekty deweloperskie powstają rzadko, albo wcale.

Mimo, iż te pieniądze, które są dostępne najszybciej zostały już rozdysponowane, na kolejne lata i program Mieszkanie dla Młodych przewidziano ponad miliard złotych. W dalszym ciągu można skorzystać ze środków przewidzianych na 2018. Mimo, iż data wydaje się odległa, to może warto poczekać? Deweloperzy część ze swoich ofert mają przygotowaną pod MdM – zgadza się metraż i cena minimalna. Nikt już nie lekceważy programu.

Już teraz najbardziej oczekiwany jest pierwszy stycznia i druga pula środków na MdM 2017. Wynika to z rosnącego zainteresowani mieszkaniami już używanymi, sprzedający nie chcą czekać na gotówkę kilka miesięcy. Również korzystanie z zasobów deweloperskich jest utrudnione. W dalszym ciągu dysponują lokalami, niektórzy idą na rękę i umożliwiają rezerwację.

Czy coś się zmieni w programie Mieszkanie dla Młodych

Oprócz zmiany która została wprowadzona w zeszłym roku nie są planowane modyfikacje ustawy Mieszkanie dla Młodych. Pamiętać należy jednak o tym, że już od stycznia rekomendowany wkład własny zostanie podniesiony do 20% procent. W dalszym ciągu kredyt hipoteczny powinien być zaciągnięty w PLN, na minimum piętnaście lat, przy wkładzie własnym nie przekraczającym 50%.

Dofinansowanie MdM w 2017 roku również nie ulegnie zmianie. Na najwięcej mogą liczyć rodziny wielodzietne, z trójką, lub większą ilością dzieci – 30%. Dwójka pociech to 20% dofinansowania, jedno 15, natomiast osoby bezdzietne uzyskają dziesięć procent.

Nie można lekceważyć każdej możliwości w której oszczędza się pieniądze. MdM daje szansę na dodatkowe, duże środki. Warto sprawdzić, popytać, odwiedzić kilka miejsc. Najważniejsze, to zrobić pierwszy krok. Opłacało się już tysiącom Polaków, Tobie też może wyjść to na dobre!