1. Mieszkanie dla Młodych
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Kolejne banki podpisały umowy z BGK

Kolejne banki podpisały umowy z BGK

Bank Gospodarstwa Krajowego właśnie podpisał umowy o udzielaniu kredytów hipotecznych z dopłatą w ramach programu Mieszkanie dla Młodych z kolejnymi bankami. Wcześniej BGK sfinalizowało współpracę z PKO BP oraz Pekao S.A. Przedstawiciele BGK zapowiedzieli, że w najbliższych tygodniach będą podpisywane umowy z kolejnymi instytucjami. Poszerzenie listy współpracujących banków z pewnością zwiększy konkurencyjność ofert i spowoduje zwiększenie zainteresowania programem.

W Getin Noble Banku, Alior Banku oraz SGB Banku wnioski kredytowe mają być przyjmowane od pierwszych dni lutego. W BOŚ Banku będzie to możliwe dopiero od ostatniego dnia marca, a w BPS od pierwszego kwietnia.

Z informacji opublikowanych przez BGK wynika, że przez pierwsze dwa tygodnie nowego roku złożono 400 wniosków kredytowych w ramach MdM, a o ofertę pytano 489 razy. Do tej pory zaakceptowanych zostało 150  wniosków wartych 3 mln 222 tys zł, na rozpatrzenie oczekuje 155, zaś wycofano lub stwierdzono błąd w przypadku 95 z nich.

Najwięcej wniosków zaakceptowano dotychczas w województwie wielkopolskim (28), pomorskim (16), mazowieckim (14), warmińsko-mazurskim (13) oraz łódzkim (11). Najmniej przyjęto z kolei w województwie opolskim (2) (powyższe dane obejmują stan na dzień 15 stycznia 2014 r).