1. Mieszkanie dla Młodych
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Singiel a Mieszkanie dla Młodych

Singiel a Mieszkanie dla Młodych

wnetrze styl mdm

Mieszkanie dla Młodych to kompleksowa oferta pomocy młodym Polakom przy zakupie pierwszej nieruchomości. Program skierowany jest nie tylko do małżeństw. Z dopłaty MdM mogą skorzystać również single i pary bez oficjalnie potwierdzonego związku. Na co mogą liczyć? Czy wysokość dopłaty obliczona przez kalkulator MdM, będzie inna w zależności od stanu cywilnego?

Ustawa została w taki sposób skonstruowana, aby nie dyskryminować osób, które jeszcze nie zawarły, lub nie planują wcale związku małżeńskiego. Dlatego wysokość dopłaty zależy od liczby wychowywanych dzieci, a nie stanu cywilnego. Pośrednio też od tego, jakie ceny i limity MdM obowiązują w okolicy, która nas najbardziej interesuje. W zależności od regionu czy miasta, maksymalny wymiar dopłaty będzie inny.

Kredyt dla singla

Okazuje się, że często jedna osoba może uzyskać lepsze warunki kredytu hipotecznego niż para. W porównaniu np. z małżeństwem, gdzie jedna osoba zarabia dużo mniej w stosunku do drugiej, zdolność kredytowa może spaść. Zdarza się, że takie związki decydują się na rozdzielność majątkową.
Od singla może, ale nie musi być wymagane dodatkowe ubezpieczenie na życie. Często wtedy współkredytobiorca nie będzie konieczny. Osoby o satysfakcjonujących dochodach, z czystą historią kredytową mogą spokojnie starać się o kredyt hipoteczny. Co więcej, samodzielnie prowadzone gospodarstwo domowe, w ocenach banków jest tańsze i generuje niższe koszty.
Warunki MdM, jakie musi spełnić singiel są identyczne, jak w innych przypadkach. Przyszły beneficjent nie powinien mieć więcej jak 35 lat i nie mógł mieć w przeszłość własnej nieruchomości. Chyba, że udział był niewielki, uniemożliwiający zamieszkanie. W tej sytuacji nie jest brany pod uwagę jako czynnik dyskwalifikujący.
Sam kredyt musi być zaciągnięty w PLN, na minimum piętnaście lat z maksymalnie pięćdziesięcioprocentowym wkładem własnym.

Singli w Polsce może być nawet 7 milionów. Bardzo dobrze, że program nie odwrócił się od nich. Takie same zasady dla wszystkich gwarantują sukces i ucinają niepotrzebne dyskusje. A czy warto spróbować? Nawet 30% dopłaty działa na wyobraźnię, opłacił się do tej pory prawie stu tysiącom osób.