1. Mieszkanie dla Młodych
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Jak wygląda kredyt MdM w Millenium Bank?

Jak wygląda kredyt MdM w Millenium Bank?

MdM cieczy się naprawdę dużym powodzeniem, jednak nadal poważnym problemem jest wybór odpowiedniego kredytu. Do programu MdM do chwili obecnej przyłączyło się 14 banków. Jednym z nich jest Millennium Bank. Przyjmuje on wnioski o dotację od 14.04.2014 roku.

Co oferuje nam kredyt MdM w Banku Millennium?

Po pierwsze od kredytu MdM w banku Millennium nie pobierana jest prowizja. Taką ofertę wprowadziły tylko dwa banki w programie. Co jeszcze możemy zyskać? Obniżenie marży o 0,5%, jeżeli korzystamy z konta w banku oraz karty debetowej przez cały okres kredytowania. Transakcje kartą debetową muszą opiewać co miesiąc na minimum 500zł.

Dofinansowanie wkładu własnego na poziomie od 10% do 30% wartości nieruchomości. By obliczyć wysokość dopłaty, jaką otrzymasz, skorzystaj z naszego kalkulatora MdM. O dodatkowe środki na spłatę kredytu możemy ubiegać się, jeśli w ciągu 5 lat od nabycia nieruchomości urodzi nam się trzecie lub kolejne dziecko. Te same warunki dotyczą przysposobienia dzieci. W przypadku, gdy środki pochodzą ze wsparcia w ramach programu Mieszkanie dla Młodych nie jest pobierana prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego.

Millennium Bank w ramach kredytu MdM akceptuje wiele źródeł dochodu. Należą do nich: umowa o pracę, umowy cywilnoprawne, kontrakty, dochody z wynajmu nieruchomości, emerytury lub renty stałe, dochody z prowadzenia działalności gospodarczej, prowadzenia gospodarstw rolnych oraz dochody marynarzy i osób zatrudnionych na statkach. Okres kredytowania wynosi od minimum ustawowego, czyli 15 lat do aż 35 lat. Pamiętajmy, że im dłuższy czas kredytowania, tym bardziej wzrastają odsetki.

Bank przewiduje również możliwość wzięcia wakacji kredytowych. Opcja dostępna jest dopiero po pierwszym roku spłaty. Polega na zawieszeniu na jeden miesiąc płatności. Po tym okresie następuje wznowienie spłaty kredytu w tym samym dniu miesiąca, ale z nowym harmonogramem. Wzięcie wakacji kredytowych nie wydłuża okresu spłaty. Rata jest po prostu rozłożona na inne miesiące. Aby skorzystać z tej możliwości należy powiadomić bank przynajmniej 14 dni wcześniej.

Kredyt MdM w banku Millennium można obsługiwać zarówno przez internet za pomocą Millenetu, jak i przez infolinię. Minimalna kwota możliwego zadłużenia, to 20 000 zł, maksymalną definiują zdolność kredytowa zainteresowanego oraz wartość nieruchomości, będącej zabezpieczeniem dla banku.

Millenium Bank – jak wygląda na tle innych kredytów MdM?

Millennium ze swoją ofertą plasuje się mniej więcej pośrodku zestawienia banków w programie Mieszkanie dla Młodych, nawet, jeżeli weźmiemy pod uwagę zerowe oprocentowanie. Oczywiście warto zasięgnąć informacji bezpośrednio od doradcy w banku, gdyż proponowane warunki są różne dla poszczególnych klientów. Istnieją czynniki, które przedstawiają nas w o wiele korzystniejszym świetle. Jeżeli na przykład mamy konto w Millennium od wielu lat i nigdy nie mieliśmy problemu ze spłatą zadłużeń, bądź wpływa na nie nasze comiesięczne wynagrodzenie, możemy liczyć na jakieś profity z tego tytułu. Rozmowa z konsultantem na pewno rozwieje wszystkie nasze wątpliwości.