1. Mieszkanie dla Młodych
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Szczegóły kredytu z dopłatą w banku Pekao S.A.

Szczegóły kredytu z dopłatą w banku Pekao S.A.

Pekao S.A. jest drugim bankiem komercyjnym, który podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w sprawie kredytów na MdM. Instytucja przyjmuje wnioski o kredyt z dopłatą państwa już od 2 stycznia 2014 r. Osoba, która zamierza starać się o kredyt w tym banku, przede wszystkim powinna spełniać warunki określone przez ustawodawcę. Pamiętać należy także o obowiązujących limitach cenowych.

Warunkiem ubiegania się o kredyt w ramach MdM jest założenie lub posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w tym banku. Niezbędna jest deklaracja wpływów wynagrodzenia na konto, odbywająca się w sposób systematyczny oraz skorzystanie z karty kredytowej Pekao S.A. Bank zakłada minimalny okres kredytowania wynoszący 15 lat, a spłata kredytu może zostać maksymalnie przedłużona do lat 30. Kwota udzielonego kredytu nie może przekraczać 90% wartości nieruchomości, co wynika z konieczności posiadania obowiązkowego wkładu własnego. W tym wypadku marża kredytowa kształtuje się na poziomie 1,99% – taką samą wartość przyjmuje także prowizja od udzielenia kredytu.

Istotną kwestia jest ubezpieczenie na życie wymagane w kilku przypadkach:

  • Gdy suma Twojego wieku i okresu kredytowania przekracza 65 lat;
  • Gdy o kredyt wnioskujesz sam;
  • Gdy o kredyt wnioskujesz z innymi osobami, ale tylko Ty osiągasz dochód (ubezpieczenie obejmuje osobę uzyskującą dochód);
  • Gdy występuje duża różnica w wysokości osiąganych dochodów pomiędzy Tobą i innymi osobami, z którymi składasz wniosek o kredyt (ubezpieczeniu podlega osoba uzyskująca wysoki dochód).

Próbując porównać oferty PKO Banku Polskiego i Pekao S.A., można stwierdzić, że PKO BP oferuje na ten moment klientom atrakcyjniejszą marżę kredytow. Natomiast cechą charakterystyczną Pekao S.A. jest sposób obliczania zdolności kredytowej, dokonywany w bardziej liberalny sposób. Warto porównać obie oferty przed podjęciem decyzji.

Co ciekawe, to właśnie Pekao S.A. jest bankiem, w którym zaakceptowany został pierwszy wniosek o kredyt mieszkaniowy w ramach MdM – wydarzenie miało miejsce w piątek 3 stycznia 2014 roku w poznańskim oddziale tego banku.

TUTAJ możesz skontaktować się z naszym doradcą, który poinformuje Cię o zdolności kredytowej, warunkach kredytowania, zapewni obsługę formalności i zadba o negocjację z bankiem.