1. Mieszkanie dla Młodych
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Remont dziecięcego pokoju może kosztować nawet kilka tysięcy złotych

Remont dziecięcego pokoju może kosztować nawet kilka tysięcy złotych

Remont pokoju dziecka może słono kosztować, ale jest niezbędny, jeśli pokój pociechy wymaga dostosowania do jego potrzeb lub choćby odświeżenia. Wydatki na remont ścian, podłogi, zmianę oświetlenia, meble i elementy dekoracyjne łatwo można pokryć dzięki szybkiej pożyczce online.

Jak sfinansować remont pokoju dziecięcego?

Dziecięcy pokój powinien być funkcjonalny i urządzony tak, by dziecko mogło w nim wypoczywać. To bezpieczna przestrzeń do zabawy i nauki, dlatego warto dołożyć starań, by spełniała swoją rolę. Pokój dziecięcy najlepiej dopasować do wieku pociechy. Za małe łóżko, zniszczona podłoga czy brudne ściany to tylko niektóre przesłanki, że czas na remont pokoju dziecięcego.

W zależności od tego, czy pokój dziecka wystarczy odświeżyć, czy niezbędny jest remont generalny, koszty przedsięwzięcia się różnią. Można pokryć je z mozolnie gromadzonych oszczędności lub wziąć szybką pożyczkę online, np. z Moneyman.pl. Kwotę pożyczki łatwo dopasować do potrzeb i łatwo spłacić jednorazowo lub w miesięcznych ratach (maksymalny okres spłaty to nawet pół roku).

Przed wyborem kwoty pożyczki i okresu spłaty, należy zrobić wstępny kosztorys prac remontowych, a następnie doliczyć do niego od 100 do 200 złotych na nieprzewidziane wydatki podczas remontu.

Remont pokoju dziecięcego – co ile kosztuje?

Odświeżenie pokoju dziecięcego o powierzchni 10 metrów kwadratowych kosztuje od około 1000 do 3000 złotych w zależności od zakresu prac. Generalny remont pokoju dziecięcego może kosztować jeszcze więcej, nawet 7000 złotych. Ostatecznie to, ile kosztuje remont pokoju dziecięcego, zależy od zakresu prac, ilości i jakości użytych materiałów oraz wyposażenia.

Średnio podczas remontu trzeba wydać:

  • od 160 do około 1000 złotych na ściany – niezbędne koszty to zakup gruntu, farby plamoodpornej i narzędzi malarskich, dodatkowe to praca fachowców i dekoracje, np. fototapeta, farba tablicowa czy naklejki,
  • od 450 do około 1000 złotych na podłogę – podstawowe koszty to koszt zakupu paneli podłogowych, listew i podkładu pod panele oraz dywanu lub koszt zakupu podkładu pod wykładzinę i wykładziny (warto zwrócić uwagę, czy jest dostosowana dla alergików) oraz listew przypodłogowych, dodatkowym kosztem jest zapłata za pracę fachowców,
  • od około 1200 złotych wzwyż na meble – niezbędne w pokoju dziecięcym są sprzęty takie jak łóżko, komoda lub szafa, biurko, krzesło do biurka i półki, ważną częścią wnętrza są także lampa i lampka,
  • od 400 złotych na dodatki typu poduszki, koce, firanki, zasłony lub rolety.

Łącznie na remont pokoju dziecięcego potrzeba od około 2200 złotych wzwyż.