1. Mieszkanie dla Młodych
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Mieszkanie dla Młodych z Bankiem Zachodnim WBK S.A.

Mieszkanie dla Młodych z Bankiem Zachodnim WBK S.A.

Bank Zachodni WBK S.A. stosunkowo późno przystąpił do programu MdM, bo ponad pół roku po pierwszych placówkach na liście Banku Gospodarstwa Krajowego, czyli 28.07.2014 roku. Bank ten oferuje możliwość wypłaty kredytu MdM w elastycznych transzach, co korzystne jest zwłaszcza dla osób kupujących mieszkanie z rynku pierwotnego.

Bank Zachodni WBK S.A. a podstawowe warunki MdM

Jeżeli marzysz o pierwszym własnym kącie i masz do 35 lat (w przypadku małżeństw liczy się wiek młodszego z małżonków) lub wychowujesz co najmniej troje dzieci, kredyt MdM jest skierowany właśnie dla Ciebie. Od stycznia rusza kolejna pula na rok 2017. Wnioski na dotacje z 2016 roku były wstrzymane od 16 marca 2016 roku, gdyż już wtedy wykorzystano 95% puli przyznanej na bieżący rok. Zatem jeżeli ktoś rozważa wzięcie kredytu z MdM w 2017 roku powinien dość szybko o niego wnioskować. Jednak nie zapominajmy, że bardzo ważny jest wybór odpowiedniego banku, gdyż oferty hipoteczne znacznie różnią się od siebie. Kredyt MdM w Banku Zachodnim WBK S.A. jest według ustawy zobowiązaniem na co najmniej 15 lat. Tu opisujemy wszystkie zasady programu MdM.

Dlaczego MdM w Banku Zachodnim WBK?

Marża kredytu waha się od 1,89% dla posiadaczy konta w BZ WBK, którzy utrzymują na nim wpływy. Jej wysokość zależy od zdolności kredytowej osób go zaciągających. Korzystanie z innych produktów danego banku przeważnie obniża marżę lub prowizję. O szczegóły warto zapytać przy zaciąganiu zobowiązania. Kredyt udzielany jest w PLN na maksymalnie 30 lat. Wymagane jest wpłacenie minimum 10% wkładu własnego. Kredyt musi obejmować co najmniej 50% wartości nieruchomości, o czym mówi ustawa, inaczej nie można się ubiegać o kredyt MdM. Od nas samych zależy, czy bank wypłaci nam całą kwotę od razu, czy w transzach. BZ WBK zastrzega sobie natomiast warunek, iż okres ten nie może być dłuższy niż 24 miesiące od wypłacenia pierwszej transzy. Spłata rat rozpoczyna się w następnym miesiącu począwszy od daty udzielenia kredytu. Raty mają charakter kapitałowo-odsetkowy. W czasie trwania karencji w przypadku wypłat w transzach klient spłaca odsetki od wykorzystanych kwot kredytu. Zaczynając od chwili uruchomienia kredytu lub wypłaty transzy okres karencji nie może wynosić więcej niż 36 miesięcy.

Bank Zachodni WBK S.A. – a dodatkowe produkty

Jeżeli wnioskodawca posiada rachunek w banku, jako dodatkowe zabezpieczenie kredytu wymagane jest pełnomocnictwo do dysponowania jego kontem osobistym. Należy dokonać cesji na bank z polisy ubezpieczeniowej nieruchomości oraz polisy na życie kredytobiorcy. Natomiast standardowym zabezpieczeniem jest hipoteka. Kredyt MdM w BZ WBK ma oprocentowanie zmienne, RRSO liczone jest jako WIBOR 3M+ marża (od 1,79p.p. do 2,59 p.p.). Kiedy decydujemy się na zakup lokum pamiętajmy, że ważny jest także metraż. Dofinansowanie kredytu MdM obejmuje mieszkania z powierzchnią użytkową do 75 m2 oraz domy jednorodzinne do 100 m2. W przypadku, gdy wychowujemy co najmniej trójkę dzieci powierzchnie te wynoszą odpowiednio 85 m2 i 110 m2. Maksymalna cena 1 m2 jest różna w zależności od lokalizacji. Aktualne limity można znaleźć tutaj: limity MdM na 2017.