1. Mieszkanie dla Młodych
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Czym beneficjentów kusi kredyt MdM w BOŚ?

Czym beneficjentów kusi kredyt MdM w BOŚ?

Bank Ochrony Środowiska także bierze udział w programie Mieszkanie dla Młodych. Co ciekawego ma do zaoferowania nam BOŚ i czy warto skusić się na kredyt hipoteczny właśnie tam?

Od 31.03.2014 roku można składać wnioski o dofinansowanie zakupu swojego pierwszego mieszkania bądź domu jednorodzinnego w ramach programu Mieszkanie dla Młodych w Banku Ochrony Środowiska S.A. Kredyt z MdM jest bardzo popularny w naszym kraju. Skorzystało z niego wiele osób, a co ważne od stycznia 2017 roku rusza kolejna pula dotacji. Zakup mieszkania i przeważnie wiążący się z nim kredyt to decyzja rzutująca na naszej przyszłości. Nim złożymy wniosek warto zapoznać się z ofertami wszystkich 14 instytucji biorących w nich udział, lub chociażby skorzystać z kalkulatora kredytowego.

Jakie możliwości daje kredyt z MdM w Banku Ochrony Środowiska?

BOŚ przede wszystkim ma jeden z najdłuższych okresów kredytowania, gdyż można go rozciągnąć od 15 do 35 lat. Klient ma opcję spłacania zadłużenia w ratach równych lub malejących. Bank kredytuje do 90% wartości nieruchomości. Kredytu z MdM nie można zaciągnąć na remont mieszkania bądź zakup garażu, w tym celu należy zaciągnąć zwykły kredyt hipoteczny.

Jeżeli skorzystamy z dodatkowej usługi, np. rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, bądź założymy kartę kredytową możemy liczyć na obniżenie marży. Warto rozważyć różne opcje i zapytać doradcę o wszystkie możliwości. Wysokość wkładu własnego odgrywa także istotną rolę w kształtowaniu się przyszłych rat. Bank Ochrony Środowiska pozwala na wykorzystanie wakacji kredytowych do 3 miesięcy w roku. Wniosek o dofinansowanie składamy razem z dokumentami o kredyt hipoteczny.

Kredyt z dopłatą MdM w BOŚ

Przy wybieraniu nieruchomości ważną wartością jest cena 1 m2. Bank Gospodarki Krajowej co 3 miesiące publikuje na swojej stronie średni wskaźnik przeliczeniowy kosztu odtworzenia 1 m2 dla danej lokalizacji. Tylko lokale mieszczące się w normach mogą być dofinansowane w ramach kredytu z MdM: tu znajdują się aktualne limity. Rząd nie wesprze zakupu mieszkania powyżej 75 m2 oraz domu jednorodzinnego o powierzchni przekraczającej 100 m2. Wyjątek stanowią rodziny z co najmniej trójką dzieci, gdzie te metraże są w obu przypadkach odpowiednio o 10 m2 większe.

Jeżeli w ciągu 5 lat od nabycia nieruchomości urodzi Ci się trzecie lub kolejne dziecko możesz się starać o dodatkowe 5% na spłatę kredytu. Punkt ten dotyczy także dzieci przysposobionych. Wszystkie warunki dotyczące programu Mieszkanie dla Młodych zawarte są w Ustawie z dnia 27.09.2013 roku, a znaleźć je można na stronie: zasady programu MdM.

Koszty kredytu MdM w Banku Ochrony Środowiska

Jeżeli chodzi o warunki kredytu MdM w Banku Ochrony Środowiska, to posiada on jedną z lepszych ofert na rynku MdM. Spośród 14 instytucji biorących udział w programie, BOŚ znajduje się w czołówce. Stawką bazową w oprocentowaniu jest WIBOR 6M oraz marża. Na wysokość tej ostatniej wpływa wskaźnik LTV, im niższy tym marża niższa. Także, im wyższa kwota zaciąganego kredytu, tym marża niższa.
Kredyt z MdM to opcja na co najmniej 15 lat oraz pokrywająca minimum 50% wartości nieruchomości. Wszystkie parametry zależą od indywidualnych uwarunkowań klienta i jego dochodów. Warto wykazać się nieskazitelną historią kredytową, która stanowi dla banku dodatkowy atut wspierający naszą wiarygodność.