1. Mieszkanie dla Młodych
 2. >
 3. Aktualności
 4. >
 5. Koniec pierwszej puli MdM 2018. Myślisz o kolejnej?

Koniec pierwszej puli MdM 2018. Myślisz o kolejnej?

mieszkanie dzieki mdm 2018

Pieniądze przeznaczone na pierwszą pulę programu Mieszkanie dla Młodych w 2018 roku były z nami od dłuższego czasu. Przez to, że termin realizacji był odsunięty w czasie, na początku środki nie cieszyły się większą popularnością. Dopiero w momencie, gdy skończyły się pieniądze na 2017 rok, MdM 2018 rozkręcił się na dobre.

Szybciej niż rok wcześniej

Pierwsza pula MdM 2017 była z nami aż do lipca ubiegłego roku. W bieżącym natomiast zainteresowanie od stycznia MdM 2018 rosło skokowo, by w ciągu ostatniego tygodnia funkcjonowania puli rozdysponować przeszło 50 mln złotych. Świadczy to przede wszystkim o tym, że wsparcie od państwa działa mobilizująco. Zachęta od już na poziomie 10% może na tyle ułatwić zadanie, że młodzi ludzie zdecydowali się na zaciągniecie kredytu hipotecznego. A dobrze wiemy, że dopłaty mogą być znacznie wyższe, zależnie od liczby wychowywanych dzieci. Wysokość dofinansowania obliczy nasz kalkulator MdM.
W piątek Bank Gospodarstwa Krajowego zamieścił komunikat:
koniec mdm 2018
Sprawdziły się nasze prognozy ze stycznia. Polacy chcą kupować mieszkania i domy na własnych warunkach. Z udogodnieniami takimi, jakie spełniają ich wymogi. Dlatego nie zawsze nowa oferta rządu, Mieszkanie Plus wychodzi im na przeciw. Z drugiej strony budynki nie pojawią się od razu na terenie całego kraju, a Mieszkanie dla Młodych obejmuje swoim zasięgiem cały kraj.

Zrealizuj plan – MdM 2018

Do rozdysponowania zostało jeszcze 381 milionów złotych. Nauczeni doświadczeniami z 2017 roku będziemy musieli przygotować się wcześniej. Dlatego zastanowić się trzeba przede wszystkim nad:

 • wypracowaniem zdolności kredytowej.
 • wyborem nieruchomości spełniającej warunki MdM.
 • dobraniem najlepszego kredytu.
 • skompletowaniem dokumentów.
 • na To wszystko potrzeba czasu. Dlatego nie dajmy się zwieść, niecałe osiem miesięcy zleci bardzo szybko, zanim się obejrzymy.

  Niestety, mamy tendencję do odkładania czynności w czasie. Warto zaplanować konkretne posunięcia, wyznaczyć samemu / samej sobie terminy realizacji. Żeby nie było za późno!