1. Mieszkanie dla Młodych
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Raiffeisen Polbank a kredyt z dopłatą Mieszkanie dla Młodych

Raiffeisen Polbank a kredyt z dopłatą Mieszkanie dla Młodych

Raiffeisen Polbank jako przedostatni przystąpił do programu Mieszkanie dla Młodych. Wnioski o dotację w ramach kredytu MdM można w nim składać od 31.12.2014 roku. Rządowe dofinansowanie w ramach programu pomogło już 73 tysiącom osób w zakupie ich pierwszej nieruchomości i spełnieniu marzeń o niezależności.

Wybór odpowiedniego banku jest niezwykle istotny. Pozwala na dobranie oferty do naszych potrzeb. Czasami rzeczywiste koszty kredytów różnią się nawet o kilkanaście, czy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jak to wygląda w przypadku Raiffeisen Polbank? Czy oferta tego banku może konkurować z innymi?

Kredyt MdM w Raiffeisen Polbanku

Kredyt MdM w Raiffeisen Polbanku można zaciągnąć na okres od 15 lat do 30lat. Udzielny jest tylko i wyłącznie w złotówkach na co najmniej 50% wartości nieruchomości. Minimalna kwota kredytu hipotecznego to 50 000 PLN. Maksymalna uzależniona jest od naszej zdolności kredytowej oraz ceny nieruchomości będącej zabezpieczeniem dla banku (nie więcej niż 1 500 000 PLN). Jeżeli zdecydujemy się na dodatkowe wykupienie w Raiffeisen ubezpieczenia na życie, nie zapłacimy prowizji od zaciąganego zadłużenia. Korzystanie z innych produktów banku może wpłynąć na wysokość marży. O szczegóły pytajmy w placówkach.
Dodatkowe warunki – kredyt w Raiffeisen Polbank
Po 5 latach istnieje opcja spłaty części lub całości zadłużenia bez żadnych dodatkowych opłat. Bank akceptuje wielu źródeł dochodu na przykład: umowy o pracę, dzieło, zlecenia, renty stałej lub emerytury. Po 24 miesiącach prawidłowej spłaty możemy starać się o miesięczne „wakacje kredytowe”. Bank daje także możliwość dostosowania wysokości raty dwa razy do roku (po 24 miesiącach terminowego regulowania zobowiązań).

Raiffeisen Polbank – jak kredyt MdM wygląda na tle innych?

Jeżeli pod uwagę weźmiemy kredyt MdM w Raiffeisen Polbanku bez korzystania z dodatkowych usług, to znajduje się on w dolnym pułapie banków biorących udział w programie. Przy założeniu, że kredyt zaciągamy na 30 lat z ratami równymi, przy wartości nieruchomości 220 000 PLN oraz kredycie na kwotę 180 000 PLN, nasze wskaźniki będą wynosić: RRSO 5,442%, marża 3,35% a prowizja 2%. Są one mało przychylne klientowi. Jednak należy podkreślić, iż każdy klient traktowany jest indywidualnie.
Wartości marży, prowizji dostosowane są do poszczególnych kredytobiorców, ich zdolności kredytowej, wartości nieruchomości, korzystania z dodatkowych produktów, historii kredytowej i wielu innych czynników. Najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w oddziale banku i rozmowa z doradcą. Wstępną ocenę sytuacji dają także specjalnie skonstruowane kalkulatory. Po wypełnieniu naszego testu zdolności MdM można umówić się na rozmowę z konsultantem, który pomoże Ci wybrać odpowiednią ofertę.