1. Mieszkanie dla Młodych
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Dwa banki już oferują MDM

Dwa banki już oferują MDM

Program Mieszkanie dla Młodych określający zasady finansowego wsparcia państwa przy zakupie pierwszego mieszkania, zaczął obowiązywać od początku 2014 roku. Dzięki niemu państwo dofinansuje część kredytu w formie wkładu własnego. Wnioski MdM można składać wyłącznie w instytucjach kredytujących, które podpisały odpowiednią umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Do chwili obecnej uczyniły to dwa banki. PKO Bank Polski jako największy polski bank, który oferuje swoim klientom szeroką ofertę kredytów hipotecznych. W październiku br. udział banku w sprzedaży kredytów hipotecznych wynosił 31,4%. Dzięki temu, że posiada bardzo dużą liczbę placówek, gwarantuje klientom wysoką dostępność usług.

Kolejną instytucją, która podpisała umowę z BGK jest Bank Pekao S.A, drugi największy polski bank, który świadczy usługi dla 5 milionów klientów. Już od listopada Pekao S.A. prowadził kampanię informacyjną dla wszystkich, którzy byli potencjalnie zainteresowani uzyskaniem kredytu w ramach programu Mieszkanie dla Młodych.

W nadchodzących tygodniach prawdopodobnie do programu dołączą kolejne banki. Należy jednocześnie pamiętać o obowiązujących limitach finansowych, które ograniczają możliwość skorzystania z programu przez zainteresowanych. Po wyczerpaniu środków państwowych w danym roku, program może być wstrzymany. Można więc założyć, że bankom również zależy na szybkim podpisaniu umów z BGK, o czym będziemy informować na bieżąco.