1. Mieszkanie dla Młodych
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Kredyt MdM a oferta Getin Bank

Kredyt MdM a oferta Getin Bank

Getin Bank także jest na liści placówek, które dołączyły do programu Mieszkanie dla Młodych. Jak oferta tego kredytodawcy prezentuje się na tle konkurencji i czy warto skorzystać z jego propozycji? Czy produkty dodatkowe pozwolą zmienić warunki kredytu na korzystniejsze?

MdM a Getin Bank

14.02.2014 roku Getin Noble Bank S.A. znalazł się w gronie instytucji, w których możemy składać wnioski o dofinansowanie. W ramach rządowego wsparcia można ubiegać się o dotacje do wkładu własnego lub pomocy w ramach spłaty części kredytu. Jego celem jest pomoc ludziom do 35 roku życia w nabyciu ich pierwszego mieszkania lub domu jednorodzinnego. Przy czym nieruchomość musi zaspokajać potrzeby mieszkaniowe nabywcy.
Warunkiem skorzystania z kredytu MdM jest wielkość powierzchni mieszkania oraz cena odtworzeniowa 1 m2. W praktyce oznacza to, że limity ceny 1 m2 dla danej lokalizacji ustalane są odgórnie. Aktualizowane są one co kwartał i publikowane na stronie BGK. Maksymalna powierzchnia użytkowa mieszkania nie może przekraczać 75 m2, a domu jednorodzinnego 100 m2.

Kredyt MdM w Getin Banku

Zaciągnięcie kredytu MdM, to zobowiązanie na co najmniej 15 lat. Jego maksymalna długość regulowana jest przez banki, ale przeważnie to 30-35 lat. Nie inaczej jest także w Getin Banku, który oferuje najdłuższy okres kredytowania pośród wszystkich banków, biorących udział w MdM. Wybór oferty w tym banku warto więc przemyśleć, jeśli mamy niską zdolność kredytową, a wydłużony okres spłaty pozwoli ją zwiększyć. Jednocześnie należy jednak liczyć się z tym, że oznacza to wyższe odsetki. Im bowiem dłuższy czas spłaty, tym wyższa kwota do oddania bankowi. Getin Bank jest dość elastyczny, jeśli chodzi o przyznawanie kredytów, trudno jednak nazwać jego warunki preferencyjnymi.

Jak kształtuje się oferta MdM w Getin Noble Banku?

Maksymalny okres spłaty zadłużeniach w ramach kredytu MdM to 35 lat. Finansowanie do 90% wartości nieruchomości. Akceptacja wielu źródeł dochodu, między innymi umowy o pracę, umów cywilnoprawnych, działalności gospodarczej. Istnieje możliwość wypłaty środków w całości, bądź w transzach. Kredyt przeznaczony może by c na zakup mieszkania, domu lub działki zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Oferta układana jest indywidualnie dla każdego klienta.
Przy założeniu zaciągnięcia kredytu na 30 lat w ratach równych na 180 000 PLN (przy wartości nieruchomości 220 000PLN) RRSO będzie kształtowało się na poziomie 5,242%, marża 2,92% a prowizja 4%. Są to wyliczenia sporządzone na wybranym przykładzie, bez ocenienia zdolności kredytowej i korzystania z dodatkowych ofert, a te mogą znacznie zmniejszyć koszty. Przy takim wyniku Getin Noble Bank nie wypada w zbyt korzystnym świetle. Jednak warto porozmawiać z doradcą i dowiedzieć się, jaka oferta zostanie przygotowana właśnie dla Nas.

By umówić się na rozmowę wystarczy wypełnić test zdolności MdM i zostawić dane kontaktowe: https://www.mieszkaniedm.pl/test-zdolnosci/.