1. Mieszkanie dla Młodych
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Jak wybrać mieszkanie?

Jak wybrać mieszkanie?

Przyszedł czas, gdy zdecydowałeś się zakupić mieszkanie? Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, powinieneś skrupulatnie zapoznać się z dostępnymi ofertami i przeanalizować je pod kątem swoich potrzeb i oczekiwań. Podpowiadamy, jak wybrać mieszkanie, aby nawet po latach uznać zakup za udany.

Lokalizacja jest kluczowa

Nikogo nie trzeba przekonywać, że lokalizacja jest kluczowa. Jeżeli pracujesz w centrum dużego miasta (np. Wrocławia), zakup mieszkania na obrzeżach będzie mało korzystny – nawet kilka godzin dziennie możesz spędzać w środkach komunikacji miejskiej lub swoim samochodzie. Nowe mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu powstają jednak w różnych dzielnicach miasta, w tym w pobliżu centrum.

Wybierając lokalizację mieszkania, zwróć uwagę, czy będziesz miał dostęp do bogatej oferty edukacyjnej oraz medycznej. Osiedle, na którym zamieszkasz, powinno być też dobrze skomunikowane – zwróć uwagę, czy w pobliżu funkcjonują linie autobusowe. Nie bez znaczenia jest też dostęp do terenów zielonych. Okolica powinna być stosunkowo cicha, aby móc w niej wypoczywać po pracy.

Ponieważ nowe mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu są dostępne w różnych dzielnicach, nie powinieneś mieć problemu z wyborem. Przykładowo Vantage Development S.A. proponuje klientom lokale budowane w ramach Promenad Wrocławskich. To inwestycja, która powstaje na obszarze 15 hektarów wzdłuż głównej odnogi miasta, w odległości zaledwie 10 minut od Rynku. W praktyce będzie to nowa dzielnica miasta.

Wielkość i rozkład mieszkania

Jeżeli chociaż pobieżnie zapoznałeś się z ofertą deweloperów, którzy działają na terenie Dolnego Śląska, to z pewnością wiesz, że nowe mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu różnią się metrażem. Przykładowo w ramach inwestycji Nowy Gaj, realizowanej przez Vantage Development S.A., powstają mieszkania o powierzchni od 31 do 104 m kw.

Gdy będziesz wybierał wielkość mieszkania, uwzględnij nie tylko swoje aktualne, lecz także przyszłe potrzeby mieszkaniowe. W najbliższym czasie planujesz powiększyć rodzinę? Zakup większego mieszkania pozwoli Ci uniknąć kosztownej, stresującej i czasochłonnej przeprowadzki.

Znaczenie ma także plan mieszkania. Nie wszystkie nowe mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu mają doskonały układ – w niektórych możesz natrafić na drobne niedogodności. Takich lokali nie warto jednak od razu skreślać. W zależności od swoich potrzeb i możliwości finansowych, możesz liczyć na atrakcyjną zniżkę.