1. Mieszkanie dla Młodych
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. MdM z Bankiem Polskiej Spółdzielczości – to się opłaca?

MdM z Bankiem Polskiej Spółdzielczości – to się opłaca?

Szukasz naprawdę taniego kredytu z MdM? Oferta BPS bije rekordy – wygrywa większość zestawień na najtańszy kredyt z dopłatą. Czy faktycznie jest to korzystna propozycja, czy wygląda ciekawie jedynie na papierze?

BPS – od kiedy w programie?

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. dołączył do niego 01.04.2014 roku. Program MdM cieszy się sporym zainteresowaniem, a już niedługo zostanie uruchomiona następna pula środków na 2017 rok. Osoby, które starają się o dopłatę, powinny zapoznać się z propozycją BPS, ze względu na korzystne warunki.

Jak wyglądają warunki kredytu MdM w BPS S.A.?

Kredyt MdM w BPS S.A. udzielany jest zgodnie z ustawą tylko i wyłącznie w złotówkach. Minimalny czas kredytowania to 15 lata, a najdłuższy okres sięga do 30 lat. Maksymalna wartość zaciąganego zobowiązania to 90% wartości nieruchomości. Należy pamiętać o tym, że program przewiduje dotacje do zakupu mieszkania o powierzchni do 75 m2 (w przypadku posiadania co najmniej 3 dzieci- do 85 m2) lub domu jednorodzinnego do 100 m2 (w przypadku posiadania co najmniej 3 dzieci- do 110 m2). W banku BPS istnieje możliwość łączenia dochodów kredytobiorców oraz innych osób nie spokrewnionych z Kredytobiorcą. Wysokość rządowych dopłat w ramach kredytu MdM może się wahać od 10% do 30%.

Koszty kredytu MdM w BPS

Za udzielenie kredytu MdM w BPS S.A. pobierana jest jednorazowa opłata. I tak, jeżeli klient posiada ROR w tej instytucji musi zapłacić 2% od kwoty kredytu (minimum 400zł), jeżeli nie posiada takowego – 3% (minimum 400 zł). Marża zaczyna się już od 1,79%.

Ubezpieczenia kredytu
Bank może wymagać przedstawienia przez klienta polisy potwierdzającej zawarcie umowy ubezpieczenia. Lista akceptowanych zakładów ubezpieczeń znajduje się na stronie kredytodawcy. Wymóg ten związany jest z zabezpieczeniem kredytu dla banku. BPS S.A. oferuje także ubezpieczenia zabezpieczające kredytowane nieruchomości oraz życie i zdrowie kredytobiorców.

Źródła dochodu
Jeżeli chodzi o aprobowane źródła dochodu, to jest ich wiele. Począwszy do umowy o pracę poprzez różnego rodzaju renty, umowy cywilnoprawne po umowy najmu lokalu oraz zaświadczenia o prowadzeniu gospodarstw rolnych lub własnych działalności gospodarczych. Bank jednak mało elastycznie podchodzi do osób z umowami cywilno-prawnymi, można więc mieć problem z uzyskaniem odpowiedniej zdolności kredytowej.

Czy można obniżyć opłaty za kredyt MdM?

Istnieje możliwość zmniejszenia marży kredytu lub wysokości prowizji. Taką perspektywę daje korzystanie z kredytu w ROR, ubezpieczenia Concordia Polska TUW oraz ubezpieczenia na życie WTUŻiR Concordia Capital S.A. O szczegóły warto zapytać podczas wizyty w placówce.

Należy pamiętać, iż wysokość rat ustalana jest indywidualnie dla każdego klienta i dopiero rozmowa z doradcą w pełni ukaże nam koszt kredytu. W wielu zestawieniach kredyt MdM w banku BPS S.A. uznaje się za najlepszy na naszym rynku. W niejednych z nich BPS wygrał bezapelacyjnie z konkurencją. Wynik ten z pewnością przemawia na korzyść BPS S.A.