1. Mieszkanie dla Młodych
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Koniec przyjmowania wniosków na MdM 2016

Koniec przyjmowania wniosków na MdM 2016

Zainteresowanie jakie wywołał program Mieszkanie dla Młodych nie może dziwić. Po zmianach MdM otworzył się na większą ilość osób. Stał się bardziej przystępny i wspierał rodziny wielodzietne. Kupowanie mieszań i domów zaczęło się opłacać. Niestety, środki na 2016 rok skończyły się za szybko, jednak program wciąż trwa i jest jeszcze kilka możliwości, by uzyskać dofinansowanie od Państwa. NIektórzy już dzisiaj mają na oku MdM 2018!

MdM 2017

Wraz z zakończeniem środków na ten rok nie można zapomnieć, że Mieszkanie dla Młodych trwa w najlepsze. Wciąż zostało do rozdysponowania około półtorej miliarda złotych to 2018 roku. Już teraz będzie można się zapisywać na MdM 2017. Pierwsza pula to ponad 370 milionów, a te kilka miesięcy powinno szybko minąć. W końcu już każdy z nas wytrzyma, wiedząc, że już za chwilę stanie się właścicielem wymarzonej nieruchomości.

Niestety bardziej problematyczny może okazać się zakup nieruchomości z rynku wtórnego. Do natury takich ofert należy często pośpiech. Niestety, chcący sprzedać, chcieliby pieniądze od ręki, na teraz. Istnieje oczywiście możliwość rzetelnego spisania umowy i np. wynajmu do końca roku i wpłacie zaliczki aby „zaklepać” mieszkanie i skożystać z dofinansowania programu Mieszkanie dla Młodych.

Korzystna sytuacja rodzin wielodzietnych chcących skorzystać z MdM

Osoby, które mają na wychowaniu trójkę, lub większą ilość dzieci najbardziej skorzystały po zmianach w ustawie o Mieszkaniu dla Młodych. Już dwójka dzieci umożliwia otrzymanie dwudziestoprocentowego wsparcia. Większa gromadka to już 30%. Co więcej, rodziny takie nie muszą się przejmować limitem wieku – ograniczenie to ich zupełnie nie dotyczy. Również zapis o nieposiadaniu nieruchomości w przeszłości traci znaczenie. Rządzący zdali sobie sprawę, że czym większa rodzina, tym większe potrzeby mieszkaniowe. Jednak zapis o tym, że z programu MdM można skorzystać tylko raz pozostał w mocy. Różnice w wysokości dopłat najlepiej uwidoczniają się w kalkulatorze MdM dostępnym na mieszkaniedm.pl.

Niestety, coś się kończy, a nowe zaczyna. Ciągle przed nami stoi mnóstwo możliwości i warto z nich skorzystać. Wsparcie jest wymierne i często umożliwia podpisanie umowy kredytowej.