1. Mieszkanie dla Młodych
  2. >
  3. Aktualności
  4. >
  5. Rolety dzień noc – stylowa i praktyczna osłona przed słońcem

Rolety dzień noc – stylowa i praktyczna osłona przed słońcem

rolety dzień noc

Wystrój okna to nie tylko element dekoracyjny mieszkania. Pełni on także inną, ważną funkcję. Reguluje dopływ światła i gorącego powietrza do pomieszczenia. W nowocześnie urządzonych mieszkaniach coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych firanek i zasłon. Ich miejsce zajmują rolety. Model dzień-noc to połączenie funkcjonalności z wyjątkowym designem.

Praktyczna osłona przed słońcem i światem zewnętrznym

Innowacyjna roleta dzień-noc pozwala na manipulowanie stopniem naświetlenia pomieszczenia. Jest to połączenie tradycyjnej rolety z żaluzją, dzięki czemu jej funkcjonalność znacznie wzrasta. Naprzemiennie położone paski zaciemniające i przepuszczające światło w czasie przemieszczania się względem siebie umożliwiają uzyskanie takiego stopnia natężenia światła, który całkowicie nam odpowiada. W przeciwieństwie do zwykłych rolet ten model pozwala na niezasłanianie świata zewnętrznego przy równoczesnym ograniczeniu naświetlenia. Daje to niesamowite efekty wizualne. Roleta może również odcinać świat zewnętrzny całkowicie. Jest to bardzo ważne dla osób ceniących prywatność oraz cierpiących na zaburzenia snu. Dzięki całkowitemu zasłonięciu okna można lepiej spać. W dzień zaś rolety ustawia się odpowiednio do własnych preferencji.

Stylowa ozdoba okna

W ofercie dostępnej na karnix.pl znajdziemy różnego rodzaju rolety dzień noc. Są to modele wykonane z wysokiej jakości tworzywa PCV w kasecie oraz wolnowiszące. Prezentują się one niezwykle elegancko, a ich montaż jest bezinwazyjny i nie wymaga wiercenia. Dzięki nim otwór okienny staje się ozdobą wnętrza. Duża różnorodność kolorystyczna pozwala na dobranie rolety do stylu każdego wnętrza. Tworzą one niepowtarzalny klimat. Możliwość płynnej regulacji pasów pozwala na uzyskanie niepowtarzalnego naświetlenia wnętrza poprzez rozproszenie światła. Te nowoczesne przesłony okienne prezentują się doskonale również z zewnątrz. Wolnowiszące rolety dzień-noc przesłaniające duże powierzchnie okna wpływają na estetykę całego pomieszczenia. Mogą ukryć elementy stolarki okiennej, czy mniej ozdobne elementy – jak np. kaloryfery. Wysokiej jakości materiał jest bardzo dekoracyjny, a brak bocznych prowadnic podnosi efekt wizualny.

Czy warto wybrać roletę dzień-noc?

Aranżacja okna często jest kompromisem pomiędzy odizolowaniem mieszkania od ciekawskich spojrzeń a ilością światła, którą potrzebujemy w pomieszczeniu. Jeżeli równocześnie chcemy mieć możliwość całkowitego zaciemnienia w słoneczne dni lub nocą, rolety tego rodzaju okazują się niezastąpione. Sami decydujemy, ile światła wpuszczamy do wnętrza. Rolety dzień noc karnix.pl gwarantują łatwą regulację, dzięki czemu szybko i łatwo ustawimy transmisję światła. Poziome paski w roletach, przez które przedostaje się światło, optycznie powiększą wnętrze, dodając mu elegancji i stylu. Są bardzo dekoracyjne i z powodzeniem zastąpią firanki i zasłonki. W przeciwieństwie do nich nie wymagają częstego prania. Wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla alergików.

Rolety dzień-noc rozwiązują problem z regulacją natężenia światła. Bez względu na rodzaj pomieszczenia, wszędzie spełnią swoją funkcję. To nowoczesny i prosty w obsłudze sposób na uzyskanie niepowtarzalnej aranżacji okna.